Devil May Cry

Devil May Cry

Ocena wg platformy:

NS 9.8
PS2 8.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Slasher
Śr. czas:
16 godzin
Premiery
Świat:
23.08.2001
Europa:
07.12.2001
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Slasher
Śr. czas:
16 godzin
Premiery
Świat:
23.08.2001
Europa:
07.12.2001

Devil May Cry - opis gry

Devil May Cry to gra akcji (slasher) wyprodukowana i wydana przez japońską firmę Capcom w 2001 roku na konsolę PlayStation 2. Za produkcją DMC stoi Hideki Kamiya, twórca m.in. Resident Evil 2, z którego pośrednio wywodzi się ten tytuł. W momencie premiery gra Capcomu pokazywała próbkę graficznych możliwości nowego systemu, jakim była w tamtym czasie druga konsola Sony. W 2019 roku gra trafiła na Nintendo Switcha.

Głównym bohaterem Devil May Cry jest łowca demonów, syn legendarnego Spardy – Dante. Mężczyzna, który jest w połowie człowiekiem, a w połowie demonem, zmuszony jest zmierzyć się z wszechmocnym władcą podziemnego świata. Za sprawą tajemniczej piękności o imieniu Trish, Dante wyrusza więc swemu fatum na spotkanie do piekielnego zamczyska na odludnej wyspie Mallet, gdzie znajdują się wrota do przeklętego wymiaru. Chwilę po przybyciu bohatera na upiorną wyspę niezliczone pomioty mogą poczuć gniew karmazynowego mściciela o płowych włosach, uzbrojonego w ogromny miecz i dwa siejące postrach pistolety, nazwane z racji inkrustacji: Heban oraz Kość Słoniowa. Protagonista będzie musiał uratować nie tylko swoją piękną towarzyszkę, ale i cały świat ludzi.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywka w Devil May Cry zdefiniowała niejako gatunek slasherów. Kolejne etapy zostały podzielone na misje, w których gracz walczy z groteskowymi przeciwnikami przy jednoczesnym użyciu broni białej i palnej, mierzy się z fragmentami platformowymi oraz rozwiązuje okazjonalne zagadki logiczne. Każda misja poddawana jest ocenie, gdzie „S” to możliwie najwyższa nota, a „D” - najsłabsza. Po napełnieniu specjalnego paska możemy transformować Dantego w potężnego demona dzięki zdolności Devil Trigger. Bohater jest wówczas prawie nietykalny, samemu zadając znacznie większa obrażenia niż normalnie. Nie brakuje w DMC starć z bossami - bestie mają ciekawy design, a na każdą z nich trzeba znaleźć odpowiedni sposób. Nie zabrakło również zagadek do rozwiązania i choć nie są one bardzo skomplikowane, to jednak można się w produkcji Capcomu zaciąć. Oprócz obowiązkowych misji do wypełnienia twórcy poukrywali też dodatkowe, które nie są obligatoryjne, choć znacznie trudniejsze.

W dniu premiery Devil May Cry wytyczał standardy dla gier akcji na PlayStation 2. Oprócz wysokiej jakości grafiki, uwagę zwraca oryginalny design oraz niepowtarzalny, gotycki klimat. Dubbing do najlepszych z pewnością nie należy, za to dobre wrażenie sprawia dynamiczna, utrzymany w klimacie gier ścieżka dźwiękowa.

Wideo - Devil May Cry

Komentarze (46)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper