Catwoman

Catwoman

5,6
18 oceny

Ocena wg platformy:

PC 4.0
PS2 5.8
XBOX 5.8
GC 7.0
GBA -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
EA Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Bijatyka
Premiery
Świat:
20.07.2004
Europa:
06.08.2004
Polska:
13.08.2004
Producent:
EA Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Bijatyka
Premiery
Świat:
20.07.2004
Europa:
06.08.2004
Polska:
13.08.2004

Catwoman - opis gry

Catwoman to gra akcji wyprodukowana i wydana przez Electronic Arts. Gra ukazała się na PlayStation 2, Xboxa, GameCube’a, PC i Game Boy Advance. Produkcja bazowała na filmie o tym samym, w którym rolę Kobiety-Kot zagrała Halle Berry (aktorka nie użyczyła jednak swojego głosu w grze).

Główną bohaterką gry i filmu jest Patience Philips, nieśmiała szeregowa pracownica megakorporacji Hedare, która pewnego dnia zostaje zamordowana po tym, jak dowiaduje się o podejrzanych interesach swojego szefostwa. Philips wraca jednak do życia dzięki mocy tajemniczego egipskiego kota. W wyniku dziwnego incydentu nie tylko zyskuje kocie zdolności i cechy, ale także radykalnie zmienia się jej osobowość.

Catwoman pod względem rozgrywki przywodzi na myśl gry pokroju Prince of Persia: The Sands of Time, co oznaczy, że duży nacisk położono nie tylko na walkę, ale także sekcje zręcznościowe. W tym drugim przypadku biegamy po ścianach, huśtamy się na prętach, wykonujemy niebezpieczne skoki itd. Warto dodać, iż wiele czynności używanych w trakcie tych fragmentów wykonujemy nie tyle samym wciśnięciem przycisku, co przyciśnięciem (rozwiązanie to, obok źle działającej kamery, było mocno krytykowane w momencie wydania gry).

Drugim ważnym aspektem rozgrywki jest walka. Ciosy wyprowadzamy wychylając prawą gałkę, a następnie wciskając odpowiadający za atak przycisk, który modyfikuje combosy. Kobieta-Kot w trakcie pojedynków korzysta nie tylko ze swojej zwinności, ale także z bicza, którym może smagać oponentów oraz łapać różne elementy otoczenia. W starciach pomaga tzw. Domination Mode, stan, w którym przeciwnicy poruszają się w zwolnionym tempie. Co ciekawe, bandziorów nie można zabić. Musimy ich albo wyrzucić z planszy albo pobić na tyle mocno, żeby sami uciekli.

Wideo - Catwoman

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper