Harry Potter and the Philosophers's Stone

Harry Potter and the Philosophers's Stone

7,2
53 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.1
PS2 7.4
XBOX 6.0
PSone 7.3
GC 7.0
GBA 7.0
GBC 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Warthog
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
10.5 godzin
Premiery
Świat:
09.12.2003
Europa:
12.12.2003
Polska:
19.12.2003
Producent:
Warthog
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
10.5 godzin
Premiery
Świat:
09.12.2003
Europa:
12.12.2003
Polska:
19.12.2003

Harry Potter and the Philosophers's Stone - opis gry

Harry Potter and the Philosophers's Stone to gra action-adventure wyprodukowana przez studio Warthog Games i wydana przez Electronic Arts. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation, PlayStation 2, Xbox, GameCube, Game Boy Color i Game Boy Advance.

Gra Electronic Arts powstała na podstawie książki i filmu o tej samej nazwie. Koncentruje się ona początkach Harry’ego Pottera w Hogwarcie. Po tutorialu, który wprowadza nas w meandra rozgrywki, rozpoczynamy szkolne życie. Oparte jest ono na konkretnym schemacie: dni schodzą nam na nauce, podczas której poznajemy np. nowe zaklęcia, noce z kolei to czas na prawdziwe atrakcje. Może to być pojedynek z Draco Malfoyem, walka z trollami w lochach czy inne przygody (znane np. z książki i filmu).

Dalsza część tekstu pod wideo

Czynności, jakie wykonujemy, są typowe dla gier action-adventure. Nie brakuje tu eksploracji, omijania przeszkód, rozwiązywania łamigłówek czy walki, podczas której korzystamy z wyuczonych zaklęć (przeciwnicy miewają rozmaite słabości i mogą wymagać rzucenia konkretnego zaklęcia). W nocy mamy też do czynienia z sekcjami skradankowymi. Harry musi unikać wzroku prefektów, by ci nie odesłali go z powrotem do pokoju. Od czasu do czasu zabawę urozmaicają też inne rzeczy, jak mecz w quidditcha. 

Po lekcjach główny bohater ma swobodę działania, ale może powtarzać zajęcia, by zdobywać lepsze oceny, a co z tym idzie - lepsze umiejętności. Podczas eksploracji natknąć się też możemy na znajdźki, jak chociażby karty, które usprawniają parametry Harry’ego, np. zwiększają jego wytrzymałość.

Poszczególne wersje mniej lub bardziej się od siebie różnią. Dla przykładu na PlayStation mamy do czynienia z inną fabułą, wersja z Game Boy Color przypomina trochę gry pokroju Final Fantasy, natomiast na Game Boy Advance kamera zawieszona jest nad miejscem akcji (widok top down), zaś podczas rozgrywki koncentrujemy się rozwiązywaniu zagadek.

Wideo - Harry Potter and the Philosophers's Stone

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper