Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

Ocena wg platformy:

PC 8.1
PS2 8.2
XBOX 8.5
GC 8.5
GBA 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ubisoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
06.11.2003
Europa:
21.11.2003
Polska:
04.12.2003
Producent:
Ubisoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
06.11.2003
Europa:
21.11.2003
Polska:
04.12.2003

Prince of Persia: The Sands of Time - opis gry

Prince of Persia: The Sands of Time to gra action-adventure wyprodukowana przez Ubisoft Montreal. Tytuł ukazał się na komputery osobiste, PlayStation 2, GameCube’ie, GameBoy'u Advance i Xboxie w 2003 roku. Sands of Time to niezwykle udany reboot jednego z największych klasyków w historii elektronicznej rozrywki.

Naszym podopiecznym jest tutaj Książę, którego ojciec, władca Persji, postanawia najechać pałac maharadży. Jeszcze podczas ataku bohater wkrada się doń i odnajduje sztylet posiadający cudowną właściwość manipulowania czasem. Niestety, nowa zabawka sprawia też kłopot, bowiem przemienia króla i jego poddanych w potwory. Zadanie Księcia jest dowiedzieć się, co się stało i przywrócić wszystko do poprzedniego stanu.

Sands of Time to gra action-adventure, ale szczególnie istotne są w niej sekcje platformowe. Książę posiada spore akrobatyczne umiejętności pozwalające mu na bieganie po ścianach, omijanie pułapek czy wspinanie. Przydają się one także podczas walki. Możemy się bowiem np. odbić od ściany, by zadać przeciwnikowi decydujący cios.

Tytułowe piaski czasu to rzecz jasna istotny element gameplayu. Pozwalają one Księciu cofnąć czas o dziesięć sekund, co przydaje się przy niezliczonych sytuacjach: gdy zbyt poważne obrażenia zada nam przeciwnik, gdy źle wykonamy skok lub zniszczeniu ulegnie jakaś newralgiczna część otoczenia wymagana, by poczynić postęp. Piaski uzyskujemy absorbując tzw. Sand Clouds lub pokonując przeciwników. W tym drugim przypadku warto jednak dodać, że na wykonanie czynności mamy raptem kilka sekund. W przeciwnym razie oponent powraca do życia.

Wspomnieć również warto, iż na wczesnych etapach Księciu towarzyszy Farah, która pomaga mu rozwiązywać bardziej wymyślne zagadki i wspiera podczas walki strzelając z łuku. Jeśli umrze, gra dobiega końca.

Prince of Persia: The Sands of Time otrzymywało mnóstwo pozytywnych opinii, zgarniając przy okazji liczne branżowe nagrody. Chwalono w zasadzie wszystkie aspekty gry: oprawę graficzną, dopracowany gameplay oraz interesującą fabułę.

Wideo - Prince of Persia: The Sands of Time

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (21)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper