Ghost Rider

Ghost Rider

6,0
23 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 5.3
PS2 6.2
GBA 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Climax Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
13.02.2007
Europa:
23.02.2007
Polska:
23.02.2007
Producent:
Climax Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
13.02.2007
Europa:
23.02.2007
Polska:
23.02.2007

Ghost Rider - opis gry

Ghost Rider to gra akcji wyprodukowana przez Climax Group i wydana przez 2K Games na PlayStation 2, PlayStation Portable i GameBoy Advance. Produkcja bazowała na filmie o tym samym tytule, a ten z kolei powstał na kanwie popularnego komiksu wydawnictwa Marvel.

Głównym bohaterem gry, tytułowym Ghost Riderem, jest Johnny Blaze, który pewnego razu, dla szlachetnych celów, postanowił sprzedać duszę potężnemu demonowi o imieniu Mephisto. Produkcja studia Climax Group kontynuuje wątki przedstawione w filmie. Protagonista otrzymuje od Mephisto zadanie powstrzymania sił, którą dążą do wywołania Armageddonu. Stawia przy tym warunek ocierający się o szantaż - jeśli Blaze nie podoła, jego dziewczyna trafi do piekła. Nie mając wyjścia protagonista zamierza wykonać stawiane przed nim zadanie, lecz z czasem okazuje się, że nie wszystko jest takie, jak być powinno, a Mephisto pewne sprawy ukrywa.

 

Rozgrywka przypomina serię God of War. Nasz podopieczny ma do dyspozycji dwa podstawowe rodzaje ataków - słaby (wykonywany za pomocą łańcuchów) oraz silniejszy (pięści). Łącząc je możemy wyprowadzać dewastujące oponentów kombinacje ciosów. Jeśli będzie nam szło dobrze, a przy okazji nie będziemy przyjmować obrażeń, zapełniać się będzie wskaźnik Vengeance. Pozwala on nie nie tylko zwiększyć siłę bohatera, ale też sprawia, że pokonani przeciwnicy zostawiają więcej dusz. Służą one do dwóch rzeczy - pozwalają odpalić potężny atak powalający wszystkich w zasięgu wzroku i pełnią rolę waluty. Za dusze możemy bowiem kupować nowe umiejętności, komiksy, materiały video i inne ciekawe rzeczy.

 

Poza standardową wyrzynką gra posiada też sekcje, podczas których Blaze kieruje swoim piekielnym motocyklem zwanym Hellcycle. W takich przypadkach musimy przejechać od punktu A do punktu B, omijając przeszkody oraz walcząc z naprzykrzającymi się przeciwnikami. Motocykl potrafi strzelać, a jeśli ktoś znajdzie się zbyt blisko możemy go potraktować łańcuchem. Możliwości maszyny także można z czasem usprawniać. W wersji na PSP dodano nawet tryb wieloosobowy, w którym maksymalnie czterech graczy bierze udział w wyścigach.

Wideo - Ghost Rider

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper