Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

7,0
40 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.9
PS2 7.0
XBOX 5.5
GC 8.0
GBA 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
EA Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
9.5 godzin
Premiery
Świat:
25.05.2004
Europa:
28.05.2004
Polska:
28.05.2004
Producent:
EA Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
9.5 godzin
Premiery
Świat:
25.05.2004
Europa:
28.05.2004
Polska:
28.05.2004

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban - opis gry

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez Electronic Arts. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 2, GameCube, Xbox oraz Game Boy Advance oraz na komputerach. Gra powstał na bazie filmu o tej samej nazwie, a ten powstał z kolei na podstawie książki.

Fabuła w grze Electronic Arts bazuje na filmie i książce o tej samej nazwie. Była to trzecia część przygód młodego czarodzieja Harry’ego Pottera i jego przyjaciół, dlatego sama gra nie wprowadza nas w historię, zakładając, że grający ją znają. Wydarzenie rozpoczynają się od ataku tak zwanych Dementorów, stworów kradnących dusze, a główny wątek kręci się wokół zbiegłego więźnia Siriusa Black (warto wspomnieć, że twórcy dodali kilka wątków nieobecnych filmie mających lepiej uwypuklić pewne sprawy).

Rozgrywka przywodzi trochę na myśl serię The Legend of Zelda podobnie rozkładając akcenty. Mamy tu do czynienia z lokacjami, które przypominają trochę dungeony. Podczas ich przeczesywania często przychodzi nam rozwiązywać łamigłówki. Grać możemy jak Harry, Ron lub Hermiona - każda z tych postaci posiada inne umiejętności przydające się przy innych okazjach. Same zagadki nie należą do szczególnie trudnych, a jeśli mamy kłopot nasz podopieczny/podopieczna służy podpowiedzią. Poza rozwiązywaniem zagadek także walczymy. Bohaterowie posiadają do dyspozycji różne zaklęcia o tych lub innych właściwościach, co jest nie bez znaczenia przy szukaniu słabych stron przeciwników.

Rozgrywkę urozmaicają trzy minigry. Jest to Dueling Club, czyli walki trzech na trzech, wyścigi sów oraz ujeżdżanie hipogryfa (który musi zjeść pewną liczbę nietoperzy przed upływem czasu).

Wersja z PS2 oferuje też korzystający z kamerki EyeToy tryb multiplayer dla maksymalnie czterech osób.

Wideo - Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych