Blood Will Tell: Tezuka Osamu’s Dororo

Blood Will Tell: Tezuka Osamu’s Dororo

7,3
8 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Wow Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
09.09.2004
Europa:
05.06.2005
Polska:
05.06.2005
Producent:
Wow Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
09.09.2004
Europa:
05.06.2005
Polska:
05.06.2005

Blood Will Tell: Tezuka Osamu’s Dororo - opis gry

Blood Will Tell: Tezuka Osamu’s Dororo to gra akcji wyprodukowana i wydana przez Segę na wyłączność dla PlayStation 2. Tytuł bazuje na mandze autorstwa Osamu Tezuki, w której pewien samuraj stara się odzyskać ukradzione mu przez demony części ciała.

Punkt wyjścia dla gry autorstwa Segi jest ten sam. W Blood Will Tell wcielamy się w postać samuraja o imieniu Hyakkimaru. Wskutek błędów ojca traci on 48 części ciała i wkrótce po urodzeniu zostaje porzucony. Szczęśliwy traf sprawia, że protagonistę odnajduje lekarz, który stawia go na nogi dzięki sztucznym częściom. Po latach Hyakkimaru, będąc już gotowym do boju, rusza w długą i niebezpieczną podróż, by odzyskać to, co jego, a w zadaniu tym pomaga mu mały złodziejaszek Dororo.

 

Poszukiwanie części ciała głównego bohatera ma bezpośredni związek z gameplayem. Hyakkimaru, odzyskując z czasem swoją ‘własność’, w ten czy inny sposób rozwija się, stając się coraz silniejszym oraz odzyskując podstawowe funkcje. Wydarcie demonom oczu powoduje np., że gra nabiera kolorów (dosłownie), a odzyskanie strun głosowych umożliwia mówienie.

 

Główny bohater posługuje się różnymi broniami. Ma on dyspozycji chociażby katanę oraz dwa mniejsze miecze ukryte w rękach, których siła rośnie z czasem. Oprócz broni białej Hyakkimaru posługuje się również strzelbą i działkiem zamontowanym w nodze, choć w obu przypadkach potrzebuje amunicji (co więcej, działko wymaga jeszcze czasu, by załadować kolejny pocisk, dlatego musimy używać go z sensem).

 

Wspomniany przy opisie Dororo nie pojawia się od razu. Protagonista spotyka go po pewnym czasie i obaj od tego momentu podróżują razem. Fakt ten wpływa na rozgrywkę. Jako Hyakkimaru możemy wydawać komendy swojemu pomocnikowi, a niekiedy nawet wejść w jego buty. Sekcje te nastawione są bardziej na rozwiązywanie zagadek, jednak starcia z przeciwnikami też się zdarzają. Dororo ma do dyspozycji kamienie i bomby dymne.

Wideo - Blood Will Tell: Tezuka Osamu’s Dororo

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper