Scarface: The World is Yours

Scarface: The World is Yours

7,6
75 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.6
Wii 8.0
PS2 7.6
XBOX 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Radical Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
25.07.2006
Europa:
28.07.2006
Producent:
Radical Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
25.07.2006
Europa:
28.07.2006

Scarface: The World is Yours - opis gry

Scarface: The World Is Yours to gra action-adventure wyprodukowana przez studio Radical Entertainment i wydana przez Sierra Entertainment na komputerach osobistych, PlayStation 2, Xboxie i -- po roku czasu -- na Wii. Produkcja bazowała na filmie znanym w Polsce pod tytułem “Człowiek z blizną”, w którym główną rolę zagrał Al Pacino.

Gra, choć bazuje na filmie, przedstawia alternatywną wersję wydarzeń. Akcja rozpoczyna się przed końcową sceną filmu, gdy Tony Montana ginie zabity przez zakapiorów wynajętych przez Alejandro Sose. W produkcji Radical Entertainment uchodzi on jednak z życiem. Wprawdzie traci całe swoje imperium, ale postanawia się odkuć i wrócić na piedestał.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jako Montana musimy ponownie wspinać się po szczeblach gangsterskiej hierarchii Miami. Zaczynamy od rozprowadzania prochów na ulicach. Najpierw robimy to pokątnie, ale z czasem biznes się rozkręca. Dilerzy mogą rozwozić towar samochodami, co z biegiem czasu pozwala przejmować kontrolę nad poszczególnymi dzielnicami miasta. Zwycięstwo odnosimy, jeśli uda nam się całkowicie wyeliminować przedstawicieli innych gangów.

Gra podzielona jest na misje. Oprócz handlowania prochami wykonujemy też inne czynności, np. dokonujemy egzekucji na ludziach Sosy. Podczas rozgrywki towarzyszy nam wskaźnik Balls, który powala Montanie wpaść we wściekłość. Wówczas wydarzenia obserwujemy z oczu bohatera, jest on nieśmiertelny, a każdy zabity przeciwnik regeneruje mu zdrowie. Patent ten przydaje się zwłaszcza przy większych zadymach. Inny element rozgrywki, o którym warto napomknąć, to minigra włączająca się np. przy negocjacjach z dilerami czy praniu pieniędzy. Naszym zadaniem jest w takich sytuacjach wciśnięcie przycisku w odpowiednim momencie. Od tego jak nam pójdzie zależy powodzenie interesów.

Podobnie jak w serii GTA, gra daje pewną swobodę w postępowaniu. Oprócz podstawowych, pchających fabułę naprzód misji, możemy się też pokręcić po mieście w poszukiwaniu innych atrakcji, np. nielegalnych wyścigów.

Wideo - Scarface: The World is Yours

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper