Saints Row

Saints Row

6,8
44 oceny

Ocena wg platformy:

X360 6.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Volition
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
22.5 godzin
Liczba graczy:
1-12
Premiery
Świat:
29.08.2006
Europa:
01.09.2006
Polska:
14.06.2007
Producent:
Volition
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
22.5 godzin
Liczba graczy:
1-12
Premiery
Świat:
29.08.2006
Europa:
01.09.2006
Polska:
14.06.2007

Saints Row - opis gry

Saints Row to gra autorstwa studia Volition, która trafiła wyłącznie na Xboxa 360 (wersję na PS3 skasowano). Produkcja zadebiutowała w 2006 roku, a pod względem konstrukcji w znacznym stopniu przypominała tytuły z serii Grand Theft Auto.

Gracz wciela się tutaj w rolę anonimowego bohatera, a przed rozpoczęciem właściwej rozgrywki może zdecydować o jego płci i wyglądzie. Zabawa rozpoczyna się w momencie, w którym podopieczny znajduje się w samym centrum bitwy toczonej przez przedstawicieli trzech gangów, walczących o kontrolę nad miastem Stillwater. Poza trzema grupami przedstawionymi jako „ci źli”, swoją pozycję wypracowują tutaj również 3rd Street Saints, którzy dawniej trzymali miasto w ryzach, a obecnie próbują powrócić na szczyt. To właśnie do tych ostatnich dołącza w końcu gracz, by pomóc im w osiągnięciu tego celu.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

W Saints Row studio Volition oddało w nasze ręce w pełni otwarty świat - dostęp do kolejnych fragmentów miasta osiągamy jednak w miarę postępów w grze. Oprócz zróżnicowanych zadań z wątku głównego, których wykonywanie popycha fabułę do przodu, na graczy czeka również cała gama misji pobocznych oraz aktywności, których wykonywanie jest w pełni opcjonalne. W ten sposób bohater może brać udział w kradzieżach samochodów, szalonych wyścigach po ulicach Stillwater, eliminować konkretne cele wyznaczone przez postacie niezależne, czy nawet wyłudzać pieniądze od firm ubezpieczeniowych, poprzez rzucanie się pod samochody. Dodatkowo w mieście poukrywano różnorodne „znajdźki”.

 

Saints Row to gra akcji wobec czego deweloperzy oddali do naszej dyspozycji rozbudowany arsenał, składający się z kilku rodzajów pistoletów, broni taktycznej, karabinów, strzelb, karabinów snajperskich, czy choćby wyrzutni rakiet. Po mieście możemy natomiast poruszać się zarówno pieszo, jak i za kierownicą jednego z kilkudziesięciu samochodów. Jazdę po ulicach Stillwater uatrakcyjnia kilka stacji radiowych.

 

Oprócz kampanii dla pojedynczego gracza, w Saints Row pojawia się także tryb multiplayer. Gracze mogą zarówno wykonywać specjalnie przygotowane na potrzeby trybu współprace misje, jak i konkurować ze sobą w kilku wariantach rozgrywki opartych na rywalizacji. Protect the Pimp polega na wyeliminowaniu tytułowego "Pimpa" z drużyny przeciwnej, Big Ass Chains to swego rodzaju wariacja na temat Capture the Flag (po zabiciu przeciwnika musimy dostarczyć w konkretne miejsce pozostawiony przez niego naszyjnik), natomiast Gangsta Brawl i Team Gangsta Brawl to nic innego, jak tutejsze odpowiedniki trybów Deathmatch oraz Team Deathmatch.

Wideo - Saints Row

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper