Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 14.09.2020
Przewodniczący organizacji w The Sims 4: Wyprawa na Batuu - przewodnik dla adeptów Star Wars
594V

Przewodniczący organizacji w The Sims 4: Wyprawa na Batuu - przewodnik dla adeptów Star Wars

Najnowszy Pakiet Rozgrywki do The Sims 4 sprawia, że możemy spotkać postaci, które doskonale kojarzymy z filmów, seriali i komiksów, które dzieją się w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Warto przybliżyć ich sylwetki. 

The Sims 4: Wyprawa na Batuu to najnowszy Pakiet Rozgrywki, który miał połączyć dwie mocne marki gier Electronic Arts – kultowy już symulator życia oraz ikoniczną serię Gwiezdnych Wojen, której na pewno nie muszę nikomu przedstawiać. Jeśli jesteście ciekawi, jak dobrze wypadła ta fuzja i czy miecz świetlny w realiach Simsów wygląda pozytywnie, koniecznie przeczytajcie naszą recenzję, którą znajdziecie w tym miejscu

I jakkolwiek nie spojrzeć na samo rozszerzenie, fanów uniwersum Star Wars na pewno ucieszy fakt, że do gry trafiło mnóstwo bohaterów, których wcześniej mogliśmy spotykać w wielu odnogach twórczości George’a Lucasa. Choć już sami kosmici, planeta Batuu oraz konkretne jej elementy (jak choćby Sokół Millenium) mogą wywoływać uśmiech u graczy, to prawdziwe smaczki odkryjemy, dopiero robiąc misje dla pewnych osób

Trzy organizacje

Pakiet Rozgrywki bardzo mocno stawia na aspekty fabularne i już na samym początku możemy zadecydować, za kim się wstawimy. Do wyboru dostajemy bowiem: Łajdaków, Najwyższy Porządek oraz Ruch Oporu. Każde stronnictwo wyróżnia się czymś na tle innych, ale my zajmiemy się tu przede wszystkim kwestiami Przewodniczących – najwięksi wielbiciele uniwersum Gwiezdnych Wojen na pewno dobrze ich kojarzą. 

Jeśli jednak marka jest Wam znana tylko z tego, że co jakiś czas jest o niej głośno, to niniejszy tekst pozwoli Wam dowiedzieć się nieco o genezie konkretnych postaci. Być może zrozumiecie po lekturze, dlaczego właśnie oni pojawiają się w konkretnym ugrupowaniu, a nie w innym. Rozgrywka zawsze przyjmuje dodatkowy wymiar, gdy poznajemy podłoże i motywacje bohaterów – również w The Sims 4.

Hondo Ohnaka

The Sims 4: Wyprawa na Batuu - Hondo

Zacznijmy więc od Łajdaków, którzy niezależnie od osiągniętego poziomu mają jednego Przywódcę, dla którego możemy realizować przeróżne zadania. Postać dostępna jest od samego początku i praktycznie cały czas spędza w kantynie Ogi. To do niego musimy się udać, jeśli decydujemy się na dołączenie do ugrupowania drobnych złodziejaszków i małych przestępców. I w zadaniach tego typu będziemy się specjalizować – pomagając oczywiście w śliskich interesach! 

Jeśli chodzi o występy na ekranie, kojarzyć go można głównie z serii animacji Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów oraz Gwiezdne Wojny: Rebelianci. Debiutował w tym pierwszym, gdy przypadkiem uprowadził hrabiego Dooku ściganego przez Obi-Wana i Anakina. Jest przedstawicielem rasy Weequayów i trudni się w piractwie – Gang Hondo Ohnaki znany jest w dużej części kosmosu i słynie z częstego rabowania galaktycznych statków. 

Jego drogi z Jedi bardzo często się przecinały, choć w gruncie rzeczy nigdy za nimi nie przepadał – można odnieść wrażenie, że zwyczajnie nie chciał mieć z Rycerzami nic do czynienia, albowiem żył przekonaniem, że nic dobrego z tego nie wyniknie. Nie jestem więc zaskoczony, że woli trzymać się na uboczu, z dala od większych organizacji. 

Agnon

The Sims 4: Wyprawa na Batuu - Agnon

Czas na Najwyższy Porządek! Tu, w przeciwieństwie do Łajdaków, mamy aż dwie osoby odpowiedzialne za zlecanie nam zadań. Pierwszą z nich, którą poznajemy na samym początku, jest właśnie Agnon. Początkowo wydaje się głównodowodzącym, ale z biegiem czasu sami przekonamy się, że stanowi coś na wzór łącznika. O tym jednak zaraz. 

Postać nigdy nie odgrywała dużej roli w uniwersum, ale nie można jej odebrać faktu występów, które zaliczyła. Mężczyzna piastuje urząd porucznika w siłach zbrojnych Najwyższego Początku, a debiut przypadł mu na pierwszy komiks z serii Galaxy’s Edge (co ważne, ów zaliczany jest do kanonu). Tam dał się poznać jako asertywny, ale jednocześnie opanowany i pewny siebie przywódca – co wymowne, podczas podróży właśnie na Batuu. 

Kylo Ren

The Sims 4: Wyprawa na Batuu - Rey

Tak, jak wspomniałem dwa akapity wcześniej, Agnon jest zaledwie łącznikiem. Dowiadujemy się tego, gdy osiągniemy najwyższą rangę w Najwyższym Porządku. I choć Kylo jawi się wtedy jako postać, od której możemy brać misje, to w praktyce wysługuje się swoim porucznikiem. Misje, które nam zleca, są bardzo typowe – od doglądania porządku na ulicach planety, aż po tłumienie buntów i aresztowanie zwolenników Ruchu Oporu. 

Kylo Ren to jedna z dwóch najbardziej znanych postaci, jakie możemy spotkać w The Sims 4: Wyprawa na Batuu. Wydaje się wręcz, że nawet osoby niezaznajomione z marką Star Wars doskonale wiedzą, o kim mowa. Chodzi przecież o jedną z głównych twarzy Trylogii Sequeli Gwiezdnych Wojen, gdzie przez sporo czasu był podstawowym antagonistą. Dla wielu stanowi jeden z najjaśniejszych punktów trzech najnowszych filmów z serii. 

Od początku prezentował się jako bezwzględny i stanowczy człowiek, który ma przed sobą wyłącznie jeden cel. Co ciekawe, początkowo wychowywany był, jako spadkobierca Skywalkerów, na prawego wojownika Jedi. Niestety, ulęgnąwszy ciemnej stronie i wpływom złowieszczego Snokea’a, dołącza do Najwyższego Porządku i kroczy ku coraz większemu mrokowi.  

Vi Moradi

The Sims 4: Wyprawa na Batuu - Vi Moradi

Ostatnim ugrupowaniem jest oczywiście Ruch Oporu – rolę Agnona dla tegoż stronnictwa pełni Vi Moradi. Początkowo to właśnie ona zleca nam zadania, które możemy wykonywać, aby „wkupić się” w łaski członków – później misje możemy przyjmować od praktycznie każdej osoby związanej z Ruchem Oporu (wystarczy użyć tajnego hasła, które poznamy wraz z postępem fabularnym, a którego nie zdradzę, aby nie psuć zabawy). 

Postać w kanonie występuje jako szpieg i posługuje się wieloma pseudonimami: Sterling, Evette Harlo, Magpie czy też Amaka Kottu. Choć jej aparycja jest dość charakterystyczna, to potrafi się doskonale maskować i infiltrować wrogie oddziały. Podobnie do Agnona występowała w komiksie Star Wars: Galaxy’s Edge, choć debiut zaliczyła w powieści „Phasma” autorstwa Delilah Dawson, wydanej w 2017 roku – przyjęta została bardzo ciepło, albowiem fani mocno ją polubili. 

Rey

The Sims 4: Wyprawa na Batuu - Rey

Druga (obok Kylo) najbardziej znana postać, na którą natkniemy się w Pakiecie Rozgrywki. Ona także pojawia się na późniejszym etapie i tak samo nie może zlecać nam misji, a zaledwie przekazywać je łącznikom. Misje są dość jasne – zakłócanie spokoju, sabotowanie działań grupy Kylo Rena oraz werbowanie nowych członków, aby jeszcze efektywniej ścierać się z Najwyższym Porządkiem. 

Debiut bohaterki przypada na film „Gwiezdne Wojny Epizod VII: Przebudzenie Mocy” i aż do końca IX części jest główną postacią Trylogii Sequeli. Właściwie większość akcji kręci się wokół niej i Kylo, choć to ona jest tą „dobrą” w odwiecznej walce jasnej strony z ciemną. Występ w The Sims 4: Wyprawa na Batuu nie jest bynajmniej jej pierwszym w świecie gier wideo – tych było wcześniej całkiem sporo! 

Od filmowej Rey już na samym początku bije pewne zagubienie i nieświadomość własnego celu w życiu. Z biegiem czasu, gdy zaczyna go rozumieć, sama dojrzewa i z nierozgarniętej dziewczyny staje się pewną siebie kobietą o potężnej mocy, na której barkach leżą losy całego wszechświata. Postać stała się inspiracją dla całej masy kobiet na świecie, albowiem była żywym dowodem tego, że nie tylko mężczyźni mogą być potężnymi Rycerzami Jedi i ratować galaktyki. 

Tagi: Electronic Arts Maxis The Sims 4