Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 29.06.2020
11 remake'ów i remasterów, na które czekamy
9648V

11 remake'ów i remasterów, na które czekamy

W ostatnim czasie dostajemy na rynek wiele dobrych, wartych do ogrania odświeżeń. Jeśli zastanawiacie się, jakie remake'i/remastery zadebiutują w przeciągu najbliższych kilkudziesięciu miesięcy, to zerknijcie do rozwinięcia artykułu.

Trwający obecnie rok jest obfity we wszelakie remake'i i remastery. Na rynku pojawiły się już takie pozycje jak Resident Evil 3 (2020)Final Fantasy VII RemakeMafia II: Edycja Ostateczna czy również Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered. Jeśli myśleliście, że to koniec zestarzałych hitów w nowym wydaniu, to jesteście w błędzie, bowiem w przeciągu najbliższych kilkudziesięciu miesięcy na rynku pojawią się kolejne odświeżenia, z którymi będzie trzeba się zapoznać.

Na co przede wszystkim warto zwrócić uwagę? Poniżej przedstawiam jedenaście propozycji.

Mafia 1 Remake

Zestawienie otworzymy prawdziwą bombą, jaką jest Mafia: Edycja Ostateczna. Gracze lubiący gangsterskie tytuły już 28 sierpnia będą mogli udać się do odmłodzonego, fikcyjnego miasta Lost Heaven, gdzie ponownie siądą za sterami taksówki Thomasa Angelo, bohatera szukającego na każdym kroku dodatkowego zarobku. Patrząc na pierwszy materiał, który został udostępniony na PC Gaming Show, remake jedynki zapowiada się cudownie.

XIII Remake

XIII (2020) to interesująco zapowiadający się remake wydanego w 2003 roku FPS-a. Odbiorcy wcielą się w bohatera posiadającego amnezję. Próbuje on poznać prawdę na temat swojej przeszłości - aby udało mu się zrealizować swój cel, musimy wykonać 34 misje. Każda z nich odznacza się dokładnie zaprojektowanymi lokacjami, a także ogromnym arsenałem broni. 

Tony Hawk's Pro Skater 1+2

Summer Game Fest nie było udanym show, co do tego nie ma wątpliwości. Pokaz w jakimś stopniu uratowała zapowiedź Tony Hawk's Pro Skater 1+2, która uradowała sympatyków deski. Zestaw ten oferuje odświeżenie dwóch pierwszych części kultowej marki skupiającej się na jeździe na deskorolce. Twórcy zapowiedzieli, iż wiernie odwzorują mapy, zawodników i ścieżkę dźwiękową, pamiętając przy tym o uwspółcześnieniu oprawy wizualnej i dodaniu trybu sieciowego.

Resident Evil 4 Remake

Odświeżenie czwartej części kultowej marki Capcomu wciąż nie zostało oficjalnie potwierdzone przez Japończyków, mimo tego, iż już od kilkunastu tygodni wiemy, że pracuje nad nim ekipa M-Two, która pomagała przy tworzeniu remake'u trójki. Na chwilę obecną nie znamy żadnych dodatkowych szczegółów, więc musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na oficjalną zapowiedź.

Battletoads

Battletoads (2020) to połączenie zręcznościówki z bijatyką. Gra jest swego rodzaju odświeżeniem produkcji wydanej w 1993 roku, Battletoads. Gracze ponownie wcielą się w trzy odważne żaby, które ruszą na podbój świata. Podczas zabawy zostanie przetestowany przede wszystkim nasz czas reakcji - zwierzątka będą często brały udział w wymagających skupienia bójkach. 

System Shock

O remake'u cyberpunkowej produkcji z 1994 roku mogli niektórzy totalnie zapomnieć. Od pokazanego w marcu 2018 gameplayu studio odpowiedzialne za rzeczoną grę nie dawało żadnych oznak życia. Deweloperzy postanowili zrobić fanom serii niesamowitą niespodziankę, bowiem bez żadnych fanfar została udostępniona, wyłącznie w wersji na PC, wersja demonstracyjna nadchodzącego tytułu. System Shock (Remake) powinien trafić w nasze ręce jeszcze w tym roku.

Gothic Remake

Gracze błagali, błagali i w końcu ubłagali THQ Nordic, austriacka firma, która posiada od maja ubiegłego roku prawa do serii Gothic. Wydawca na początku bieżącego roku powołał do życia nowe studio, THQ Nordic Barcelona, które zajmie się stworzeniem Gothic (remake). Na razie nie znamy daty premiery (firma oznajmiła, iż premiera na pewno nie odbędzie się w 2020 roku) ani innych konkretów - hiszpańscy deweloperzy obiecują jednak, iż będą słuchać podpowiedzi fanów IP, starając się przy tym jak najwierniej odwzorować oryginał.

Final Fantasy VII Remake Part 2

W kwietniu zadebiutowało Final Fantasy VII Remake. Produkcja zebrała znakomite oceny, co przełożyło się na znakomitą sprzedaż - warto dodać, iż była to najlepiej sprzedająca się w pierwszych dniach od premiery gra na PlayStation 4 (rekord został już pobity przez debiut The Last of Us Part II na rynku). Deweloperzy ze Square Enix obwieścili, że pracują już nad drugą połową (dla tych, co nie wiedzą: FFVII Remake zostało podzielone na dwie części) siódmej odsłony popularnej, japońskiej serii. 

Demon's Souls

Od wydania Shadow of the Colossus (2018) Bluepoint Games, ekipa wchodząca w skład Sony, pracowała nad kolejnym odświeżeniem. Osoby odpowiadające za PR często drożyły się z odbiorcami i żartowały sobie z fanów, wstawiając wstawki i trudne do rozszyfrowania wpisy. Koniec końców okazało się, że utalentowani deweloperzy pracują nad remake'iem Demon's Souls (PS5), który został ujawniony podczas The Future of Gaming.

Crysis Remastered

Crytek postanowił zabrać się za swoje IP, przygotowując remaster tytułu wydanego w 2007 roku na komputerach osobistych. Jeszcze w tym roku trafimy na odmłodzoną, tajemniczą wyspę na Pacyfiku, gdzie stoczymy krwawe boje z wojskami Korei Północnej. Osoby odpowiedzialne za markę poinformowały dzisiaj fanów, iż w najbliższą środę o godzinie 18:00 odbędzie się oficjalna prezentacja owej produkcji - do sieci trafi zwiastun z rozgrywką. Jeśli czekacie na Crysis Remastered, to ustawcie sobie przypomnienie w telefonie.

NieR Replicant

Square Enix, oprócz wyżej wymienionego Final Fantasy, pracuje również nad remake'em swojej drugiej mocnej serii, jaką jest NieR. NieR Replicant ver.1.22474487139… zaoferuje oczywiście uwspółcześnioną oprawę graficzną, wierne oryginałowi mapy, a także nowych bohaterów i zmodernizowaną ścieżkę dźwiękową.

Tagi: Capcom remake 2020 remaster 2020 Resident Evil 3 (2020)