Mafia II: Edycja Ostateczna

Mafia II: Edycja Ostateczna

7,1
75 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.9
PS4 7.1
XONE 7.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Hangar 13
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
17.5 godzin
Premiery
Świat:
19.05.2020
Europa:
19.05.2020
Producent:
Hangar 13
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
17.5 godzin
Premiery
Świat:
19.05.2020
Europa:
19.05.2020

Recenzja redakcji

Mafia 2 Edycja Ostateczna – recenzja gry. Vito wraca na stare śmieci
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

7.0
Mafia 2 Edycja Ostateczna – recenzja gry. Vito wraca na stare śmieci
PC PS4 XONE

Mafia II: Edycja Ostateczna - opis gry

Mafia II: Edycja Ostateczna to gra action-adventure wyprodukowana przez studio Hangar 13 i wydana przez 2K Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Był on remasterem Mafia II z PC, PS3 i Xbox 360.

Remaster nie wprowadził znaczących zmian względem pierwowzoru. Akcja gry ma miejsce w okresie między 40. a 50. rokiem minionego stulecia w fikcyjnym mieście Empire Bay. Głównym bohaterem jest Vito Scaletta, syn włoskich imigrantów. Właśnie wraca z wojska do domu, aby przekonać się, że zmarły ojciec zostawił rodzinie masę długów do spłacenia. Vito nie może patrzeć na cierpiącą siostrę, więc postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i pomóc najbliższym. Spotyka kumpla Joe, zawsze skorego do zarobienia nieco grosza. Dwójka kompanów zaczyna myśleć nad łatwym i szybkim sposobem na zarobek. Zaczynają od małych zadań w rodzaju włamania do sklepu z biżuterią, rozwożenia na stacje paliw kuponów na benzynę, czy wykonania prac dla robotników w dokach. Z czasem jednak główny bohater zaczyna poznawać bossów tamtejszego półświatka i otrzymuje coraz poważniejsze zlecenia.

Dalsza część tekstu pod wideo

Mimo otwartej struktury świata, Mafia II nie jest sandboksem w stylu ostatnich części Grand Theft Auto. Deweloper podporządkował rozgrywkę narracji, przez co Empire Bay nie oferuje nawet części atrakcji, na jakie można było trafić podczas zwiedzania Liberty City. Taki był jednak zamysł twórców, dla których opowiadana historia miała priorytetowe znaczenie. Najczęściej więc będziemy prowadzić ogień zza osłon, jak również brać udział w pościgach samochodowych. 2K Games oddało graczom bardziej symulacyjny niż arcade’owy model jazdy, aby samochody prowadziło się lekko i przyjemnie. Oprócz misji popychających fabułę do przodu, gracz może wykonywać podobnie skonstruowane zadania opcjonalne oraz poświęcić czas na kolekcjonowanie samochodów.

Mafia II: Edycja Ostateczna oferuje poprawioną oprawę graficzną, a także wszystkie wydane po premierze dodatki. 

Wideo - Mafia II: Edycja Ostateczna

Komentarze (40)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper