XIII (2020)

XIII (2020)

4,5
8 oceny

Ocena wg platformy:

NS 5.5
PC 5.0
PS4 3.5
XONE 3.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
PlayMagic
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Premiery
Świat:
10.11.2020
Europa:
10.11.2020
Polska:
10.11.2020
Producent:
PlayMagic
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Premiery
Świat:
10.11.2020
Europa:
10.11.2020
Polska:
10.11.2020

Recenzja redakcji

XIII
Krzysztof Grabarczyk

Krzysztof Grabarczyk

5.0
XIII Remake - recenzja gry. Szpiegowska karykatura.
NS PC PS4 XONE

XIII (2020) - opis gry

XIII to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez studio PlayMagic i wydana przez Microids. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Powstał on na podstawie belgijskiego komiksu o tej samej nazwie wydanego po raz pierwszy w latach 80.

Fabuła - XIII Remake

Dalsza część tekstu pod wideo

Fabuła rozpoczyna się mocnym uderzeniem - zamordowany zostaje prezydent Stanów Zjednoczonych, William Sheridan. Bohaterem jest Jason Fly (głosu użyczył my David Duchovny), który budzi się na plaży Brighton Beach w Brooklynie, uratowany przez ratownika. Protagonista z wytatuowaną rzymską cyfrą XIII cierpi na amnezję, przy sobie mając zaledwie klucz do skrzynki depozytowej. Wydarzenia zaczynają nabierać pędu, gdy Fly orientuje się, iż chcą pojmać go zarówno dowodzeni przez niejakiego The Mongoose zabójcy, jak i oskarżające go o zabójstwo prezydenta USA FBI.

Rozgrywka - XIII Remake

W kwestii rozgrywki XIII jest strzelaniną z perspektywy pierwszej osoby z elementami stealth. Do naszej dyspozycji twórcy oddali 16 typów uzbrojenia - od Uzi, przez siekające przeciwników M60, aż po bazookę. Dodatkowo w odwiedzanych lokacjach znaleźć możemy sprzęt ochronny w postaci kevlarowych kamizelek i hełmów, które wydatnie zwiększa odporność Fly'a na pociski. Oprócz bezpośredniej konfrontacji przy użyciu broni palnej, istnieje możliwość załatwienia części oponentów po cichu, do czego przydają się choćby noże. Ciekawym patentem jest branie żywych tarcz w postaci lekko nadgryzionych przeciwników.

Nowości i zmiany - XIII Remake

Produkcja PlayMagic/Microids to, jak wspomniano na wstępie, remake gry z 2003 roku. Największa zmiana to uwspółcześniona oprawa graficzna, która jednak respektuje i materiał źródłowy, i pierwowzór. 

Remake posiada też tryb multiplayer (obecny również w oryginale). 

Wideo - XIII (2020)

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper