SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.01.2018
Kalendarz Gracza - Styczeń 2018
2762V

Kalendarz Gracza - Styczeń 2018

Początek roku to zazwyczaj spokojny czas dla naszych portfeli, ale tym razem nie możemy narzekać na nudę. 2018 rok rozpoczynamy od mocnej japońszczyzny, która może i nie trafi w każde serce, ale miłośnicy wielkich bestii oraz bijatyk muszą szykować się na sporo grania. Poznajcie najciekawsze premiery stycznia!

The Escapists 2

Data premiery: 11.01.2018
Platforma: Nintendo Switch
Producent: Mouldy Toof
Wydawca: Team17

Posiadacze Nintendo Switchów rozpoczynają 2018 rok od ciekawego indyka. Ucieczka z więzienia idealnie nadaje się na mały ekran konsoli Japończyków, więc na pewno nie zabraknie chętnych do takiej zabawy. Szykuje się sporo przyjemnego kopania w ziemi? 

AO Tennis

Data premiery: 16.01.2018
Platforma: PlayStation 4, Xbox One 
Producent: Big Ant Studios
Wydawca: Big Ant Studios

Oficjalna gra Australian Open debiutuje w połowie miesiąca, ale trudno powiedzieć, czy tytuł będzie od premiery dostępny na całym świecie. Twórcy wspominali o małym, ekskluzywnym czasie dla mieszkańców Australii, jednak wciąż nie otrzymaliśmy konkretów w tym temacie. Mimo wszystko możemy mieć nadzieję, że gra będzie dostępna również na Starym Kontynencie, bo dobrego tenisa na tej generacji brakuje. 

Beholder

Data premiery: 16.01.2018
Platforma: PlayStation 4, Xbox One
Producent: Warmp Lamp Games
Wydawca: Alawar Entertainment

Jedna z ciekawostek dostępnych aktualnie wyłącznie na PC. W Beholder wcielamy się w właściciela kamienicy, który ma za zadanie dokładnie sprawdzać swoich mieszkańców. Bohater nie jest tylko podglądaczem, ale również musi wysyłać raporty do władz totalitarnego kraju. Tytuł w swoim czasie zgarnął sporo pochwał za nietypową rozgrywkę i sporo trudnych wyborów. 

World to the West

Data premiery: 16.01.2018
Platforma: Nintendo Switch
Producent: Rain AS
Wydawca: Rain AS

Nawet posiadacze Nintendo Switchów zapoznają się z nowym światem od autorów Teslagrad. Tym razem opowieść skupia się na czterech bohaterach z różnych stron świata, których łączy jedne szczegół – główny antagonista opowieści ukradł im cenne przedmioty. Teraz postacie muszą połączyć siły i wspólnie odebrać swoje dobra.

Digimon Story: Cyber Sleuth - Hacker's Memory

Data premiery: 19.01.2018
Platforma: PlayStation 4, PlayStation Vita
Producent: Media.Vision
Wydawca: Bandai Namco

Digimon ma siłę, Digimon ma moc, Digimon rozrabia całą noc? Po kilku tygodniach oczekiwania gracze z Europy otrzymają możliwość zapoznania się z nowym japońskim RPG w klimacie cyber-stworków. Jest to kontynuacja Digimon Story: Cyber Sleuth, więc sympatycy na pewno będą zainteresowani. 

Lost Sphear

Data premiery: 23.01.2018
Platforma: PlayStation 4, Nintendo Switch, PC
Producent: Tokyo RPG Factory
Wydawca: Square Enix

Druga produkcja Tokyo RPG Factory to kolejny RPG przeładowany staroszkolną rozgrywką. Twórcy stawiają na zakręconą fabułę związaną ze światem wspomnień, walkę z napotkanymi potworami, a całość ma zaciekawić sympatyków między innymi Chrono Triggera.

The Inpatient

Data premiery: 23.01.2018
Platforma: PlayStation 4
Producent: Supermassive Games
Wydawca: Sony

Supermassive Games ponownie zaprowadzi graczy do świata Until Dawn, jednak tym razem autorzy oferują zabawę w wirtualnej rzeczywistości. Gra miała pierwotnie zadebiutować pod koniec ubiegłego roku, jednak autorzy potrzebowali więcej czasu, by dopracować całą koncepcję. W tytule wcielimy się w pacjenta sanatorium Blackwood, który cierpi na zaniki pamięci. Studio obiecuje gęstą atmosferę i tonę przerażających scen.

Dragon Ball FighterZ

Data premiery: 26.01.2018
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Arc System Works
Wydawca: Bandai Namco

Spełnienie mokrych snów fanów bijatyk i miłośników Dragon Balla? Arc System Works zaoferuje dynamiczną bijatykę dla każdego, która wygląda wyjątkowo efektownie. Zmagania trzech na trzech zostaną upiększone widowiskowymi atakami, które przypomną nam najlepsze odcinki anime.

Monster Hunter World

Data premiery: 26.01.2018
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Capcom
Wydawca: Capcom

To będzie ważny dzień dla Capcomu. Japończycy w końcu zaoferują swoją wielką markę na konsolach nowej generacji oraz na komputerach osobistych i bez wątpienia „World” w nazwie tym razem zobowiązuje. Twórcy stawiają na nowych graczy, przygotowują sporo dobroci dla weteranów i gra może okazać się jedną z najważniejszych premier początku 2018 roku.

Call of Duty: WWII - The Resistance

Data premiery: 30.01.2018
Platforma: PlayStation 4
Producent: Sledgehammer Games
Wydawca: Activision

Nie macie dość Call of Duty? Szykujcie gotówkę na pierwsze DLC, które oczywiście zadebiutuje aktualnie wyłącznie na PlayStation 4. Czego możemy się spodziewać? Trzy nowe mapy, kolejna opowieść z biegającymi truposzami oraz świeżutka Operacja. Nie będziemy się nudzić.

Dissidia Final Fantasy NT

Data premiery: 30.01.2018
Platforma: PlayStation 4
Producent: Team Ninja
Wydawca: Square Enix

Długie miesiące oczekiwania w końcu zostaną zakończone. Team Ninja zaprosi graczy na wiele widowiskowych pojedynków, w których wcielimy się w bohaterów oraz antagonistów z całego uniwersum Final Fantasy. Szykuje się mnóstwo dynamicznego i odrobinę chaotycznego grania. Pierwotna premiera odbyła się na automatach w 2015 roku, ale od tego czasu Japończycy wrzucili do gry wiele nowych postaci i zadbali o tryb fabularny.

Wolfenstein II: The Diaries of Agent Silent Death

Data premiery: 30.01.2018
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: MachineGames
Wydawca: Bethesda

MachineGames w dość nietypowy sposób podchodzi do DLC. Pierwsza dodatkowa przygoda otrzymała sensowny zwiastun dopiero przed samą premierą i pewnie nie inaczej będzie z drugą opowieścią. Czego możemy się spodziewać? Krótkiej historii, w której wcielimy się w Jessicę Valiant, czyli byłą agentkę OSS, która musi zinfiltrować bazę nazistów w Kalifornii i poznać prawdę o operacji w San Andreas.  


Zadowoleni? Na jakie gry w styczniu najbardziej czekacie? Dajcie znać w komentarzach i nie zapomnijcie zagłosować w ankiecie! 

Tagi: kalendarz gracza

Miesięcznik PSX Extreme