World to the West

World to the West

8,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS -
PC 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rain Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
05.05.2017
Europa:
05.05.2017
Producent:
Rain Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
05.05.2017
Europa:
05.05.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: World to the West (PS4)
5.0
Recenzja: World to the West (PS4)
PS4

World to the West - opis gry

World to the West to gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana przez niezależne studio Rain Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Jego akcja toczyła się w uniwersum Teslagrad.

Wydarzenia przedstawione w World to the West rozgrywają się w świecie znanym z Teslagrad (pojawiają się znajome twarze). Historia kręci się wokół czterech postaci pochodzących z różnych krajów - każda z nich ma własne motywy i unikalne umiejętności. Początkowo historia przedstawia nam każdego osobno, ale po przejściu prologu bohaterowie łączą siły, aby sprostać wyzwaniom. Zadanie jest jasne: główny zły ukradł każdej postaci coś bardzo cennego, a teraz należy to odbić i przy okazji powstrzymać jego niecne intencje. W tym celu nasi podopieczni ruszają w długą i niebezpieczną podróż (fabuła inspiruje się luźno "Wędrówką na zachód", jednym z klasyków chińskiej literatury).

Pod względem rozgrywki produkcja Rain Games przywodzi na myśl klasyczne odsłony serii The Legend of Zelda, w których wydarzenia śledzimy z perspektywy izometrycznej. Każda z postaci, jak wspomniano, dysponuje różnymi umiejętnościami, które przydają się i podczas eksploracji, i podczas walki. Specjalna zdolność Luminy to dashowanie, Knaus kopie podziemne tunele, które pozwalają mu unikać przeciwników (jest niewielki i słaby), Teri posiada szal, którym smaga nieprzyjaciół i pokonuje dzięki niemu przeszkody, natomiast Lord Clonington jest najsilniejszy.

Świat jest relatywnie otwarty. Dostęp do kolejnych jego regionów odblokowuje się po rozwiązaniu łamigłówek, które wymagają skorzystania z umiejętności podopiecznych. Oprócz tego na naszej drodze natykamy się także na inne przydatne rzeczy, jak pieniądze (nie ma jednak dużo możliwości do skorzystania z nich) czy dopałki zwiększające maksymalną ilość energii.

Wideo - World to the West

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych