Lost Sphear

Lost Sphear

6,7
6 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.7
PC -
PS4 5.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Tokyo RPG Factory
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
12.10.2017
Europa:
23.01.2018
Polska:
23.01.2018
Producent:
Tokyo RPG Factory
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
12.10.2017
Europa:
23.01.2018
Polska:
23.01.2018

Recenzja redakcji

Recenzja: Lost Sphear (PS4)
8.5
Recenzja: Lost Sphear (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Lost Sphear - opis gry

Lost Sphear to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Tokyo RPG Factory i wydana przez Square Enix. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Akcja Lost Sphear rozgrywa się w świecie, w którym wszystko, co istnieje, jest wspomnieniami planety. Istniejące w nim zjawiska wszelkiej maści nazywa się więc “wspomnieniami”. Owe “wspomnienia” mogą jednak zniknąć. Coś podobnego dzieje się właśnie z niewielkim miastem o nazwie Elgarthe, gdzie mieszka Kanata, główny bohater opowieści, który ochrania miejscowych przed potworami. Elgarthe zmaga się z fenomenem zwanym “białą mgłą”, który z grubsza polega na tym, że to, co istnieje, przemienia się właśnie we mgłę, a następnie znika. Znikanie zdarzało się też w przeszłości, ale obecnie dochodzi do niego w wielu miejscach na świecie. Zadaniem Kanaty będzie zbadanie tej sprawy. Pomogą mu w tym specjalne moce, dzięki którym możliwe stanie się przywrócenie tego, co zostało utracone.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywka Lost Sphear czerpie rozwiązania z poprzedniej gry Tokyo RPG Factory, czyli z I Am Setsuna (która to z kolei czerpała z Chrono Triggera). Podróżując po świecie Kanata i jego towarzysze napotykają rozmaitych przeciwników. Ci widoczni są w trakcie eksploracji. W przypadku kontaktu płynnie przechodzimy do walki.

Starcia rozgrywają się w systemie turowym. Istotne znacznie w ich trakcie ma poruszanie się po polu bitwy, ponieważ umiejętności działają na określonym obszarze. Podobnie jak w I Am Setsuna, w Lost Sphear dołączają do nas różne postacie dysponujące innego rodzaju skillami. Co więcej, na pewnym etapie przygody bohaterowie mogą korzystać z wielkich robotów zwanych Vulcosuit. W ich przypadku użycie każdej zdolności kosztuje pewną liczbę punktów VP.

Przywracania ‘wspomnień’, co potrafi Kanata, także jest częścią rozgrywki. Aby tego dokonać, podczas naszych podróży należy np. rozmawiać z NPC-ami, którzy mogą coś wiedzieć o zaginionych ludziach lub rzeczach, czytać książki itd.

Wideo - Lost Sphear

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper