Dragon Ball FighterZ

Dragon Ball FighterZ

8,1
62 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.2
PC 7.6
PS4 8.1
XONE 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Arc System Works
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.01.2018
Europa:
26.01.2018
Polska:
26.01.2018
Producent:
Arc System Works
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.01.2018
Europa:
26.01.2018
Polska:
26.01.2018

Recenzja redakcji

Recenzja: Dragon Ball FighterZ (PS4)
8.5
Recenzja: Dragon Ball FighterZ (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Dragon Ball FighterZ - opis gry

Dragon Ball FighterZ to dwuwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez studio Arc System Works i i wydana przez Bandai Namco. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

System walki Dragon Ball FighterZ czerpie z różnych bijatyk, zwłaszcza z serii Marvel vs. Capcom oraz innych gier Arc System Works. Standardowo korzystamy z czterech przycisków - jeden odpowiedzialny za słaby atak, drugi za średni, trzeci za najsilniejszy, a czwarty to atak specjalny z użyciem energii ki. W walkach bierze udział sześć postaci - po trzy na zespół. Starcie kończy się po pokonaniu całej ekipy przeciwnika. Podczas rywalizacji bezpośrednią kontrolę mamy tylko nad jedną postacią, ale w grze nie brakuje technik kombinacyjnych i możliwości wspólnego wyprowadzania ataków/klecenia combosów.

Oprócz wspomnianych powyżej rozwiązań twórcy zaimplementowali też inne mechaniki, jak chociażby Vanish, Sparkling Blast (które działają podobnie jak Roman Cancel z innych bijatyk tego samego developera), Super Dash, wskaźnik Ki, który nabijamy podczas walki, czy Dragon Rush, czyli swego rodzaju rzut wybijający przeciwnika w powietrze. Wspomnieć też warto o kolekcjonowaniu smoczych kul. Jeśli zbierzemy wszystkie siedem, smok Shenron będzie mógł spełnić jedno z naszych życzeń: przywrócić do zdrowia jednego z towarzyszy, zregenerować pasek energii, zwiększyć siłę lub odporność naszego podopiecznego itd.  Walkę może zakończyć widowiskowa animacja w stylu tych z serialu anime, choć do tego należy spełnić określony warunek.

W grze dostępne są lootboxy pod postacią kapsuł, choć do ich zakupu nie potrzebujemy prawdziwych pieniędzy. Wirtualną walutę zwaną zenni gromadzimy wraz z postępami. Kapsuły zaś zawierają różne przedmioty wpływające na szeroko pojętą kosmetykę, jak avatary, kolory, tła i inne.

Gra posiada kilka dość standardowych jak na bijatykę trybów. Na szczególną uwagę zasługuje tryb fabularny, w którym przygotowano blisko pięć godzin cutscenek i pojawia się w nim zupełnie nowa postać - Android 21.

Jeśli chodzi o roster, w grze występuje wiele znanych (choć nie tylko) i lubianych postaci nie tylko z serii Dragon Ball Z, ale też z najnowszej - Dragon Ball Super.

Wideo - Dragon Ball FighterZ

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (22)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper