Days Gone

TOP 9 najdłuższych gier z PS Plus Extra - w co grać nawet przez tygodnie?

Mateusz Wróbel | 18.03, 16:00

W zeszłym tygodniu przedstawiliśmy dziesięć najciekawszych krótkich gier z PS Plus Extra, które można ukończyć nawet w jeden weekend. Dzisiaj pochylamy się nad najdłuższymi grami z abonamentu Sony, których ukończenie może zająć nie tyle co tygodnie, a nawet miesiące - w przypadku osób, które nie mają dużo czasu na granie. Zbędnie nie przedłużając, oto obiecane pozycje:

9. Final Fantasy XV Royal Edition

Zestawienie otworzy Final Fantasy XV, które mocno odeszło od korzeni serii twórców z Japonii. Tym razem Square Enix postawiło na przeogromny świat wypełniony rozmaitą zawartością. Większość z niej poznajemy w grupie z trzema sojusznikami, którzy umilają zwiedzanie fantastycznego świata. Jeśli zechcemy poznać całą zawartość gry, to spędzimy z nią nawet 100 godzin.

8. Ash of Gods Redemption

Ash of Gods: Redemption makabrycznie przypomina serię Banner Saga. Produkcja rozgrywa się w fikcyjnym świecie Terminus, w którym po siedmiuset latach pokoju rozpoczyna się zamęt spowodowanymi wydarzeniem o nazwie Żniwa - zwiastuje on koniec cywilizacji. Historia jest angażująca, ponieważ śledzimy ją z perspektywy kilku grywalnych bohaterów, którzy jednocześnie kompletują załogę i podejmują wybory, które zbliżają nas do wyznaczonych zakończeń. Co warto zaznaczyć, przez nasze decyzje z życiem może pożegnać się wielu kluczowych bohaterów.

7. Tom Clancy's The Division 2

Osoby lubiące strzelanki powinny zainteresować się Tom Clancy's The Division 2, które oferuje nie tylko kampanię fabularną skupioną na zlikwidowaniu kolejnego wirusa pustoszącego ulice Waszyngtonu, ale także masę dodatkowych aktywności odblokowywanych wraz z postępem wątku głównego. Dzięki rozwojowi gry przez firmę Ubisoft możemy biegać po amerykańskim mieście nawet dziesiątki godzin, eliminując kolejnych zbirów i zaprowadzając porządek.

6. This is the Police 2

This Is the Police 2 to dokładnie pełnoprawna kontynuacja "jedynki" - jeśli stawiasz najbardziej na fabułę, to warto zacząć od pierwszej części. Jeśli jednak większą uwagę przykuwasz do gameplayu, to możesz śmiało zacząć zabawę od This is the Police 2, w którym śledzimy historię nowego szeryfa Sharpwood. Bohaterka Lilly Reed stoi przed wieloma wyborami, które potem rzutują na przyszłość miasta. Sama gra skupia się na podejmowaniu istotnych decyzji podczas zarządzania swoimi policjantami - po przyjęciu zgłoszenia zawsze bierzemy udział w akcji i od powodzenia wielu zgłoszeń zależy, jak będą na nas spoglądać mieszkańcy w przyszłości.

5. Pillars of Eternity 2: Deadfire

Fani klasycznych RPG-ów mogą sięgnąć po Pillars of Eternity 2: Deadfire, w którym tworzymy własną postać, a następnie staramy się zlikwidować zagrażające życiu wielu istotom niebezpieczeństwo - tym razem w postaci Eothasa, boga światła, który był do tej pory uważany za zmarłego. Kompletujemy własną drużynę, wykonujemy wiele intrygujących misji pobocznych, zwiedzamy zaskakujący w wielu aspektach świat, a wszystko to opanierowane dobrze wypadającą turową walką.

4. Assassin's Creed Origins

Assassin's Creed: Origins bawi i uczy. Ubisoft w przypadku tej odsłony zapewnił wiele historycznych lokacji, których zwiedzanie to uczta dla wszystkich fanów starożytnego Egiptu. Otwarty świat wygląda przepięknie i oferuje masę zawartości, do tego dochodzi dość przyjemna fabuła, która pokazuje historię ojca przesączonego żądzą zemsty na pewnym zakonie składającym się z bogatych, wpływowych ludzi.

3. Days Gone

Days Gone uplasowało się na ostatnim stopniu podium, lecz nie oznacza to, że gra jest gorsza od produkcji umieszczonych wyżej. Tym razem wcielamy się w znużonego życiem Deacona, którego drugą połówką jest motocykl - aż do czasu wyjaśnienia, co tak naprawdę stało się z jego żoną. Przez większość rozgrywki poznajemy nowe osoby, które - podobnie jak protagonista - muszą radzić sobie w świecie przepełnionym świrusami, a także staramy się odnaleźć swoją ukochaną, rozwiązując po drodze inne wątki dotyczące bohatera. 

2. Horizon Forbidden West

Horizon Forbidden West to obecnie bezapelacyjnie najpiękniejsza pozycja dostępna ekskluzywnie na konsolach PlayStation 5. Podobnie jak Horizon Zero Dawn, kontynuacja hitu z 2017 roku oferuje otwarty świat podzielony na kilka regionów. Trafiamy na górzyste, piaskowe, morskie, bagniste, a następnie zalesione obszary, które potrafią zauroczyć swoim wyglądem. Dodatkowo cała gra jest opanierowana dobrze wypadającymi - na tle "jedynki" - aktywnościami pobocznymi.

1. Kingdom Come: Deliverance

Czesi mają swojego Wiedźmina w postaci Kingdom Come: Deliverance. Produkcja studia Warhorse zapewnia nieziemski, niemożliwy do podrobienia słowiański klimat, który jeszcze lepiej jest pochłaniany dzięki rozgrywce z perspektywy pierwszej osoby. Podczas zabawy trafiamy przede wszystkim do wszelkiego rodzaju wiosek czy lasów, w których czuć zapach średniowiecza. Ponadto deweloperzy zapewnili masę nietypowych mechanik, które sprawiają, że historia syna zasłużonego kowala - Henryka - nabiera rumieńców na każdym kroku.

Źródło: Opracowanie własne
Mateusz Wróbel Strona autora
Na pokładzie PPE od połowy 2019 roku. Wielki miłośnik gier wideo oraz Formuły 1, czasami zdarzy mu się sięgnąć również po jakiś serial. Uwielbia gry stawiające największy nacisk na emocjonalną, pełną zwrotów akcji fabułę i jest zdania, że Mass Effect to najlepsza trylogia, jaka kiedykolwiek powstała.
cropper