Star Wars Jedi Survivor

EA i Ubisoft w cieniu. Firmy zbroją się, a oto ich nadchodzące hity

Mateusz Wróbel | 10.07, 18:00

W ostatnim czasie wiele słyszymy o grach Sony, Microsoftu, a nawet i Square Enix. W gąszczu premier od wielkich wydawców wyławiają się logo EA oraz Ubisoftu, choć firmy nie przyszykowały nic konkretnego w ostatnim czasie, a także nie były skore do ujawniania nowych gier. W niedalekiej przyszłości powinno się to zmienić, a oto ich nadchodzące pozycje zapowiadające się na hity w swoich gatunkach.

Skull & Bones

Karuzela wokół Skull and Bones w końcu się zakończyła. W miniony czwartek Ubisoft nareszcie szerzej przedstawił swoją nadchodzącą produkcję, a spoglądając na zapis z rozgrywki, wydaje się, że będzie to dość przyzwoita produkcja stworzona z myślą o fanach morskich przygód.

Need for Speed: Unbound (?)

(Materiał pochodzi z rzekomej wersji alpha nowego Need for Speeda)

Seria Need for Speed złapała zadyszkę, bo jej ostatnia odsłona pojawiła się na rynku w 2019 roku. Teraz EA ma wprowadzić trochę świeżości, między innymi dzięki animowanym elementom. Więcej szczegółów powinniśmy poznać jeszcze w tym miesiącu, ponieważ bazując na plotkach, to właśnie wtedy wydawca przedstawi nadchodzącą wyścigówkę.

FIFA 23

Serii FIFA nie trzeba nikomu przedstawiać. Nadchodzi ostatnia część tej marki od Electronic Arts, ponieważ w 2023 roku otrzymamy nie FIFĘ 24, a EA Sports FC. Tym razem - w FIFIE 23 - twórcy mają zaoferować bardziej rozbudowany moduł Ultimate Team i skupić się na kobiecych rozgrywkach światowych. Zobaczymy, co z tego wyniknie zapewne we wrześniu/październiku.

Avatar: Frontiers of Pandora

Avatar: Frontiers of Pandora to tak naprawdę pierwszy tytuł, który został oficjalnie zapowiedziany przez Ubisoft jako next-gen. Pieczę nad nim sprawuje Massive Entertainment (mający za sobą The Division) - deweloperzy wykorzystują od początku moc PS5 i XSX|S, więc istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że otrzymamy przepięknego sandboxa osadzonego w uniwersum Jamesa Camerona.

Splinter Cell Remake

Od dłuższego czasu prosimy się o powrót marki Splinter Cell do świata żywych. Ubisoft postanowił poczęstować nas remakiem pierwszej części IP, które jest tworzone od podstaw na nowym silniku graficznym. Szczegółów obecnie nie znamy, ale fani skradankowo-strzelankowych pozycji powinni mieć tę grę na uwadze.

Dragon Age 4: Dreadwolf

Więcej o Dragon Age: Dreadwolf usłyszymy jeszcze w tym roku. EA we współpracy z BioWare kazali nam czekać bardzo długo na informacje o nadchodzącym RPG-u (rzekomo prace nad nim były resetowane, stąd też opóźnienie) i pozostaje trzymać kciuki za to, aby kanadyjskie studio wróciło do pierwszej ligi za sprawą nowej części serii fantasy.

Prince of Persia: Piaski Czasu Remake

W Prince of Persia: Piaski Czasu Remake gralibyśmy od kilkunastu miesięcy, gdyby nie krytyczny odzew społeczności dotyczący niskiej jakości prezentowanego odświeżenia. Ubisoft przełożył premierę gry już niespełna dwa lata temu i do tej pory nie wiemy, kiedy będziemy mogli poznać odnowioną historię Księcia Persii. Na pewno nie w tym roku, o czym poinformował już Ubisoft, ale czy w 2023? Zobaczymy.

Assassin's Creed Rift (?)

Przyszłość serii zostanie szerzej przedstawiona w trakcie wrześniowego Ubisoft Forward. Oprócz Assassin's Creed Infinity deweloperzy opracowują podobno także spin-offa o podtytule Rift, który miałby pomóc nam lepiej zrozumieć motywy, którymi kieruje się Basim - jeden z głównych bohaterów wydanego w 2020 roku Assassin's Creed Valhalla.

The Settlers

The Settlers zostało już trzykrotnie opóźnione. Według wcześniejszych założeń strategia miała ujrzeć światło dzienne 17 marca tego roku, ale plany zmieniono i ciężko powiedzieć, czy owa produkcja zadebiutuje w najbliższych miesiącach. Więcej - podobnie jak w przypadku serii Assassin's Creed - dowiemy się podczas tegorocznej edycji Ubisoft Forward.

Mass Effect 4

Nowy Mass Effect został zapowiedziany bardzo wcześnie, co zapewne miało na celu zachęcenia graczy do zakupu odświeżonej trylogii z komandorem Shepardem w roli głównej, a także do wymyślania nowych teorii nt. fabuły. Z pewnością w BioWare pierwszeństwo ma nadchodzący Dragon Age, a w kolejnego kosmicznego RPG-a zapewne zagramy nie wcześniej niż w 2024 roku.

Tom Clancy's Ghost Recon Frontline

Ubisoft macza palce przy wielu sieciowych strzelankach. Zespoły firmy opracowują XDefiant, The Division: Heartland, a także Tom Clancy's Ghost Recon Frontline, który ma być soczystym battle royalem. O tychże produkcjach dowiemy się więcej zapewne we wrześniu. Bardzo możliwe, że choć jedna z nich zadebiutuje jeszcze w ostatnim kwartale tego roku.

Dead Space Remake

Na niedobór remake'ów w zestawieniu nie możemy narzekać. Dość świeże studio EA Motive, po sukcesie Star Wars: Squadrons, rozpoczęło prace nad Dead Space (remake). Twórcy przenoszą stopniowo wielki hit EA na nowy silnik graficzny, dbając przy tym o jak najmniejsze detale i zachowując oryginalną fabułę. Zapowiada się, że początek 2023 roku będzie dość mocny, ponieważ w styczniu 2023 roku rzeczony survival-horror znajdzie się na półkach sklepowych.

Star Wars Jedi: Survivor

Zestawienie zamknie zapowiedziane kilka tygodni temu Star Wars Jedi: Survivor. Respawn Entertainment opracowuje pełnoprawną kontynuację przygód Cala Kestisa i jeśli zachowa ona przynajmniej taki sam poziom, jak Star Wars Jedi: Upadły Zakon, to możemy otrzymać kolejny wielki hit ze świata Gwiezdnych Wojen. Co warto zaznaczyć - twórcy tworzą produkcję od początku z myślą o obecnej generacji konsol.

cropper