Dead Space remake

Dead Space (remake)

8,7
53 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 8.6
XSX|S 8.9
PC 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Motive Studios
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Śr. czas:
17.5 godzin
Premiery
Świat:
27.01.2023
Europa:
27.01.2023
Polska:
27.01.2023
Producent:
Motive Studios
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Śr. czas:
17.5 godzin
Premiery
Świat:
27.01.2023
Europa:
27.01.2023
Polska:
27.01.2023

Poradnik Dead Space (remake)

Dead Space Remake poradnik
Mateusz Wróbel

Mateusz Wróbel

Dead Space Remake - poradnik. Podstawy, rozgrywka, fabuła, poboczne, dzienniki/znajdźki, schematy, ulepszenia
PS5 XSX|S PC

Recenzja redakcji

Dead Space Remake
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.5
Dead Space Remake – recenzja. Kompletna przebudowa znakomitego horroru
PS5 XSX|S PC

Dead Space (remake) - opis gry

Dead Space to gra przygodowa w konwencji survival horroru wyprodukowana przez studio Motive i wydana przez Electronic Arts. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS5 i Xbox Series.

Fabuła - Dead Space

Produkcja studia Motive to remake pierwszej części serii Dead Space z 2008 roku. Założenia fabularne pozostały bez zmian względem pierwowzoru. 

Akcja Dead Space ma miejsce w roku 2414. Statek kosmiczny USG Kellion odbiera sygnał pochodzący z łamacza planet USG Ishimury. Dowództwo Kelliona decyduje się zbadać statek, a jedną z osób, która udaje się na pokład Ishimury jest Isaac Clarke, główny bohater gry. Kiedy grupa jest już na miejscu, okazuje się, że statek opanowany jest przez groteskowe monstra, przypominające wyglądem zmutowaną załogę statku. Zakuty w kombinezon spawacza Clarke musi się wydostać z opanowanego przez Nekromorfy pokładu Ishimury. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy okazuje się, że w stronę bohaterów zmierza grad asteroid, a na statku znajduje się tajemniczy Znak.

Rozgrywka - Dead Space

Rozgrywka w Dead Space opiera się na eliminowaniu Nekromorfów za pomocą górniczego sprzętu oraz rozwiązywaniu prostych zagadek logicznych. Do pacyfikacji wrogów bohater może używać szeregu narzędzi, jakie nabywa się i rozbudowuje w przeznaczonych do tego sklepach. Modyfikować można także swój kombinezon RIG, wydłużając czas trwania stazy (tymczasowe zatrzymanie przeciwnika lub obiektu) oraz kinezy (umożliwia przenoszenie przedmiotów), jednak aby tego dokonać należy znaleźć najpierw schematy wyposażenia. Deweloper urozmaicił gameplay misjami w zerowej grawitacji (wówczas kluczową rolę odgrywają specjalne buty Clarke’a), w przestrzeni kosmicznej, a także sekwencjami przypominającymi „shooter na szynach”.

Nowości - Dead Space remake

Remake Dead Space oferuje kilka nowości w porównaniu z pierwowzorem. Oprócz uwspółcześnionej oprawy graficznej jest to między innymi ulepszony system obrażeń (po okaleczonych ciałach przeciwników widać w jakim są stanie), rozbudowany system upgrade’ów, nowe pomieszczenia czy kwestie bohaterów. Jeśli chodzi o te ostatnie, największą zmianą jest to, że Isaac nie jest już niemową.

Wideo - Dead Space (remake)

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper