E3 2019 – EA Play. Podsumowanie, wrażenia i ocena

E3 2019 – EA Play. Podsumowanie, wrażenia i ocena

Wojciech Gruszczyk | 08.06.2019, 21:21

Zakończył się pierwszy show przybliżający graczy do E3 2019. Elektronicy zaprezentowali kilka ciekawych tytułów, a w tym miejscu znajdziecie podsumowanie imprezy, nasze opinie oraz możecie ocenić wydarzenie Electronic Arts.

E3 2019 – EA Play – Opinie redakcji 

Dalsza część tekstu pod wideo

Wojtek: Nie liczyłem na wiele i... Trochę się zawiodłem. Nie samymi produkcjami – bo w sumie wiedzieliśmy na co możemy się przygotować – ale szczegółami lub prezentacją. FIFA 20? Świetnie, chętnie zagram, ale dlaczego nie zobaczyliśmy rozgrywki? 20-minutowa rozmowa, zamiast gameplayu? Star Wars? Jest zainteresowanie. Widzieliśmy niby 13 minut, a mam wrażenie, że twórcy nie pokazali za wiele. Apex Legends to spore rozczarowanie... Nie samą zawartością (Wattson będzie spoko!), ale znowu musimy czekać. Wyraźnie widać, że Respawn nie ogarnia dwóch dużych projektów. Battlefield V to po prostu Battlefield – gra jest rozwijana, ma nową zawartość, fani powinni świętować... A Madden i Simsy? Nie moja bajka. Czegoś tutaj zabrakło.

Ocena: 2/6

Igor: Po tegorocznym EA Play zbyt wiele się nie spodziewałem i szczerze powiem, że nawet nie jestem zawiedziony. Rozgrywka ze Star Wars Jedi: Fallen Order prezentuje się przyzwoicie i zapowiada się na to, że po raz pierwszy od wielu lat dostaniemy porządną singlową grę z uniwersum Gwiezdnych wojen. Huczne zapowiedzi drugiego sezonu Apex Legends to nie jest nawet 2/10, tylko 0.5/10 - a nowa "legenda" wygląda jak pierwszy lepszy "biedaskin" z Fortnite. Znacznie lepiej zapowiadają się nowości do Battlefielda V, a jeśli chodzi o gry sportowe i The Sims 4 - klasyka pozostanie klasyką. Brakuje mi jednak jakieś turbo niespodzianki na koniec...

Ocena: 2/6

Kajetan: Krótko o EA Play? Bez zaskoczeń. Elektronicy nie pokazali mniej, niż zapowiadali i niestety nic ponadto. Jeśli chodzi o przebieg konferencji, to brakowało mi w tym wszystkim nieco dynamiki – było zdecydowanie za dużo przeciągania. Co do gier, tutaj też bez szału. Star Wars Jedi: Fallen Order wygląda dobrze, przypomina mi przygody Nathana Drake’a w kosmosie. Rozwój Apex zwolnił i konferencja tylko to potwierdziła. Battlefield V wespół z Madden to nie moja bajka. W Fifie cieszy Tryb Uliczny, a nowy dodatek do czwartych Simsów wygląda bardzo sympatycznie, a przez to zachęcająco. Reasumując, mam nadzieję, że kolejne konferencje będą ciekawsze. Czekamy na jutro.

Ocena: 3/6 (na zachętę i dla motywacji, cytując mojego profesora)

Musiol:  Jeśli ktoś w 2019 roku ekscytuje się line-upem gier od Electronic Arts, to wprawia mnie w zakłopotanie. Tegoroczne EA Play jest idealnym podsumowaniem działalności EA w tej generacji, a Jedi Fallen Order twarzą „próby zadośćuczynienia” fanom. Jedyny gra z całego zestawienia, wobec której miałem cień pozytywnej nadziei, wygląda — poza aspektem graficznym — marnie. Ślamazarna, sztywna i zrzynająca z całej branży. Jeśli kiedyś zastanawialiście się, jak wyglądałyby "korposoulsy" to macie odpowiedź. O reszcie się nie wypowiadam, bo albo mnie zupełnie nie interesuje (Simy, Madden), albo dawno temu skreśliłem daną serię (FIFA). Drobnym plusikiem jest pokaz nowych map do piątego Battlefielda.

Ocena: 1/6

 

Podsumowanie:

 

Zapraszamy do wyrażania swoich opinii o imprezie Electronic Arts. Weźcie udział w ankiecie! 

(Jak oceniasz imprezę? Ocena szkolna - 6 super impreza, 3 średniak, 1 zmarnowany czas)

Wojciech Gruszczyk Strona autora
Miał przyjść do redakcji zrobić kilka turniejów, ale cytując klasyka „został na dłużej”. Szybko wykazał się pracowitością, dzięki której wyrobił sobie pozycję w redakcji i zajmuje się różnymi tematami. Najchętniej przedstawia wiadomości ze świat gier, rozrywki i technologii oraz przygotowuje recenzje gier i sprzętu. Jeśli jest zadanie – Wojtek na pewno się z nim zmierzy. 
cropper