FIFA 20 oficjalnie! Zwiastun, data premiery, FIFA Street, szczegóły

News
8882V
FIFA 20 oficjalnie! Zwiastun, data premiery, FIFA Street, szczegóły
Wojciech Gruszczyk | 08.06.2019, 19:57

Electronic Arts już wczoraj rzuciło zajawkę FIFA 20, a dzisiaj możemy spojrzeć na pełną prezentację. Produkcja zadebiutuje we wrześniu i ma nam zaoferować spory powiew świeżości. Jesteście na to gotowi? Zapraszamy!

EA Sports postanowiło jeszcze przed EA Play 2019 ujawnić najnowszą część swojej cenionej piłki nożnej. Wiele na to wskazuje, że będzie to ostatnia odsłona serii, która zadebiutuje wyłącznie na ósmej generacji.

E3 2019. Rozkład jazdy. Jakie gry, kiedy konferencje, gdzie zapowiedzi?

FIFA 20 data premiery

FIFA 20 zadebiutuje na rynku 27 września 2019 roku. Będzie to jednoczesna premiera gry na najważniejszych rynkach i gra w tym samym czasie zadebiutuje na PlayStation 4, Xboksach One oraz komputerach osobistych. Podobnie jak w przypadku poprzedniego roku – tylko na tych platformach otrzymamy dostęp do głównej odsłony serii.

FIFA 20 co nowego?

EA Sports postawiło tym razem na slogan „Stadion jest wszędzie”. Są to dość wymowne słowa, które będą miały znaczenie w niemal wszystkich elementach gry. Twórcy już wcześniej romansowali z uliczną piłką nożną, a teraz w końcu otrzymamy dostęp do wszystkich atrakcji.

Już wcześniej Elektronicy zapowiedzieli spore zmiany w poszczególnych elementach gry. Firma postanowiła dopracować obronę (nowy system defensywy, odświeżona mechanika zaplanowanych odbiorów, mniejsza skuteczność pressingu i pressingu drugiego zawodnika, poprawiony system kontroli tempa), powtarzalność strzałów w rywalizacji jeden na jednego (celniejsze strzały, dopracowane strzały na pustą bramkę, poprawiony refleks bramkarzy, udoskonalone strzały zewnętrzną częścią stopy, dopieszczone zmiany wysokości i siły strzałów), precyzyjne wykończenie (mniej czasu do uzyskania zielonego strzału, zmniejszona celność precyzyjnych strzałów, trudniejsze strzały pod kątem 180 stopni), dośrodkowanie i strzały z woleja (większa trudność, większy margines błędu, trudniejsze uderzenia głową) oraz podania (w trudniejszych sytuacjach podania będą niedokładne, większa dokładność w łatwych sytuacjach, nowy rodzaj podań: lekko podcięte, większa mobilność przez mocne podania z poruszaniem się).

FIFA 20 VOLTA?

FIFA 20 VOLTA to wielki powrót marki FIFA na ulice. Twórcy zapewnią „autentyczną kulturę, kreatywność i styl gry na małą skalę”. Podczas rozgrywki będziemy tworzyć własnego zawodnika – wybierzemy płeć, zajmiemy się personalizacją, skorzystamy z szerokiej gamy ubrań, fryzur oraz tatuaży. W trakcie zabawy zajmiemy się także ubraniem swojego awatara – tutaj skorzystamy z najróżniejszych butów, swetrów, koszulek, czy też innych przedmiotów.

Zmagania zostaną rozegrane na całym świecie:

Globalne boiska do piłki nożnej

Od przejścia podziemnego w Amsterdamie, przez klatkę w Londynie, aż po dach w Tokio, zobacz nową stronę Meczu Świata z VOLTA Football.

A jak z trybami? Bardzo dobrze. 3v3 Rush (bez bramkarzy), 4v4, 4v4 Rush, 5v5 i profesjonalny Futsal! Volta zapewni różne rozmiary boisk, lokacji, a nawet pozwoli zrezygnować ze ścian. Warto jednocześnie zaznaczyć – Volta otrzyma swoje story!

„Zbuduj swój skład w VOLTA World, poprowadź zawodnika przez tryb VOLTA Story Mode, graj poprzez promocję i spadek w sieciowej VOLTA League lub zbierz swoje ulubione zespoły zawodowe na ulice w VOLTA Kick-Off.”

FIFA 20 Volta 1

FIFA 20 Volta 1

FIFA 20 na Nintendo Switch?

FIFA 20 trafi także na Nintendo Switcha, ale w tym wypadku nie możemy liczyć na wszystkie nowości. Twórcy zapowiedzieli „Legacy Edition”, jednak aktualnie czekamy na przedstawienie wszystkich konkretów.

FIFA 20 różne wersje gry

FIFA 20 Edycja Ultimate (428,99 zł)

 • Dostęp na 3 dni przed premierą (możliwość gry już 24 września)
 • Do 24 złotych paczek rzadkich kart (dwie tygodniowo przez 12 tygodni)
 • Ikona na wypożyczeniu do wyboru – Możliwość wybrania 1 z 5 Ikon (w wersji pośredniej) na wypożyczeniu na 5 meczów FUT
 • Wyjątkowe stroje FUT
 • Niewymienny piłkarz „Obiecujące transfery” w FUT 20

FIFA 20 Edycja Mistrzowska (378,99 zł)

 • Dostęp na 3 dni przed premierą (możliwość gry już 24 września)
 • Do 12 złotych paczek rzadkich kart (jedną tygodniowo przez 12 tygodni)
 • Ikona na wypożyczeniu do wyboru – Możliwość wybrania 1 z 5 Ikon (w wersji pośredniej) na wypożyczeniu na 5 meczów FUT
 • Wyjątkowe stroje FUT


FIFA 20 Edycja Standardowa (288,99 zł)

 • Do 3 złotych paczek rzadkich kart (jedną tygodniowo przez 3 tygodnie)
 • Ikona na wypożyczeniu do wyboru – Możliwość wybrania 1 z 5 Ikon (w wersji pośredniej) na wypożyczeniu na 5 meczów FUT
 • Wyjątkowe stroje FUT

* - wszystkie wspomniane bonusy trafią do graczy zamawiających grę przed premierą.

 

Dodatkowe informacje i pewnie gameplay zobaczymy po godzinie 18:00. Wtedy to rozpocznie się stream EA Play!

 

[Aktualizacja #1]

O 20:00 rozpocznie się live-stream z Fify

Źródło: własne

Komentarze (48)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper