Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 16.05.2021
Najlepsze odsłony Final Fantasy - redakcja PPE wybiera
1552V

Najlepsze odsłony Final Fantasy - redakcja PPE wybiera

Redakcja PPE w tym tygodniu przygotowała dla Was zestawienie dziesięciu najlepszych części Final Fantasy. Po zapoznaniu się z naszym rankingiem, zachęcamy do tworzenia swoich i dzielenia się nimi w sekcji komentarzy!

10. Crisis Core: Final Fantasy VII

Crisis Core: Final Fantasy VII to świetne uzupełnienie dla fanów "siódemki". Produkcja pozwala wskoczyć odbiorcom w buty Zacka Faira, przyjaciela Clouda Strife'a. Wyżej wymieniona pozycja pokazuje zainteresowanym dokonania żołnierza organizacji SOLDIER, na którego drodze niejednokrotnie stanie Sephiroth. W ekskluzywnym tytule na PSP deweloperzy odeszli od formuły turowego prowadzenia walk na rzecz tych prowadzonych w czasie rzeczywistym.

9. Final Fantasy XV

Final Fantasy XV jest najnowszą odsłoną serii przenoszącą nas do kwitnącego świata Eos podzielonego na kilkanaście państw, które zostały podbite przez rozwinięte technologicznie imperium Niflheim. Ta odsłona serii przedstawia historię księcia Lucis - Noctisa - który walczy o odzyskanie tronu.

8. Final Fantasy Tactics

Fani taktycznych gier również znajdą coś dla siebie. W 1998 roku światło dzienne ujrzało Final Fantasy Tactics, które przenosi odbiorców do podzielonego między dwoma książętami - Czarnym Lwem oraz Białym Lwem - wszechświatu Ivalice. W pewnym momencie między władcami wybucha konflikt wywracający wszystko do góry nogami.

7. Final Fantasy XII

Final Fantasy XII, podobnie jak wyżej wymienione Tactics, rozgrywa się w Ivalice. Pewnego razu leżące w sercu rzeczonego wszechświatu królestwo Dalmasca zostaje zaatakowane przez imperium Archades - tamtejsi władcy zostają zrzuceni z tronu, a władzę przejmują namiestnicy, którym czoła spróbuje stawić Vaan - główny bohater dwunastki.

6. Final Fantasy X

Final Fantasy X przedstawia przygodę Tidusa, gwiazdy Blitzballa, czyli dyscypliny łączącej piłkę nożna z wodną, który po spotkaniu tajemniczego potwora przenosi się aż tysiąc lat w przyszłość. Stawiając pierwsze kroki w nowym świecie, Tidus dołącza się do pielgrzymki po wszelakich świątyniach, w których modli się o pokonanie monstrum, które spotkał w trakcie rozgrywek w wyżej wymienionego Blitzballa.

5. Final Fantasy VI

To, co najbardziej wyróżniło Final Fantasy VI w okolicach premiery, to fakt, iż oferowała ona największa liczbę grywalnych postaci - przypomnijmy, że było ich aż czternastu. Z ich pomocą gracze mogli przemierzać zaskakujący pod wieloma względami świat, w którym walki z dużymi, czy to mniejszymi wrogami były inicjowane losowo.

4. Final Fantasy VII

Tuż za podium uplasowało się Final Fantasy VII przenoszące nas do Midgaru, miasta, nad którym pieczę sprawuje zbuntowana korporacja Shinra. Jej działania nie spodobały się pewnym osobom, które postanowiły założyć rebeliancką grupę o nazwie Avalanche, która utarła nosa rzeczonemu gigantowi wysadzając chociażby reaktory Mako niszczące naturę planety. Jednakże - po wykonaniu tegoż zadania, sprawy zaczynają się mocno komplikować dla wszystkich, którzy brali w niej udział.

3. Final Fantasy VII Remake

Final Fantasy VII Remake jest pełnoprawnym odświeżeniem opisanej na czwartym miejscu produkcji. Założenia fabularne pozostały te same, lecz twórcy postanowili wprowadzić sporo zmian w scenariuszu, które nie do końca spodobały się najwierniejszym fanom oryginału. Mimo wszystko, remake siódemki - pod względem technicznym - jest świetnie wykonany i został doceniony przez krytyków na całym świecie.

2. Final Fantasy VIII

Po sukcesie siódemki Squaresoft (dzisiejsze Square Enix) nie chciało odchodzić od sprawdzonych koncepcji. Final Fantasy VIII w pełni skupiło się na emocjonalnej historii dla pojedynczego gracza, która przedstawiła zainteresowanym postać Squalla i - między innymi - jego miłosne podboje przeplatane z wieloma starciami z wrogo nastawionymi osobami.

1. Final Fantasy IX

Final Fantasy IX zebrało wszystko, czym wyróżniały się pierwsze pięć części marki - elementy te zostały zmodyfikowane i rozwinięte pod tamtejsze standardy, a następnie wdrożone do bardzo ciepło przyjętej "dziewiątki", która w naszym dzisiejszym zestawieniu uplasowała się na najwyższym stopniu podium. 

Tagi: Final Fantasy IX Ltd. Marka Seria Square Co. Square Electronic Arts