Final Fantasy Tactics

Final Fantasy Tactics

Ocena wg platformy:

PSP 8.7
PSone 8.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Tose Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny
Śr. czas:
100 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
20.06.1997
Europa:
05.10.2007
Polska:
12.10.2007
Producent:
Tose Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny
Śr. czas:
100 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
20.06.1997
Europa:
05.10.2007
Polska:
12.10.2007

Final Fantasy Tactics - opis gry

Final Fantasty Tactics to strategia turowa wyprodukowana i wydana przez Squaresoft w 1997 roku na PlayStation. Jej twórcą jest Yasumi Matsuno, autor sagi Ogre Battle, Vagrant Story oraz Final Fantasy XII. Gra w wersji na PSOne nigdy oficjalnie nie pojawiła się w Europie - na Stary Kontynent trafiła dopiero konwersja z PSP o podtytule The War of the Lions.

Final Fantasy Tactics: The War of the Lions zostało wzbogacone w stosunku do pierwotnej wersji o sekwencje FMV. W filmikach tych wykorzystano technikę cel-shadingowej grafiki. Animacje wystylizowano również na styl odręcznych szkiców. Gra została też wzbogacona o kompletnie nowe cut-scenki i zdarzenia. Deweloperzy chcieli, by z tego taktycznego RPG-a cieszyli się zarówno gracze którzy nie mieli jeszcze do czynienia z produkcją Squaresoftu, jak i weterani tego role-playa. W związku z tym, oprócz poprawionego tłumaczenia na język angielski, a także wspomnianych udoskonaleń w oprawie wizualnej i w warstwie fabularnej, tytuł dorobił się również zmian gameplayowych. Do gry dołączono nowe klasy bohaterów - Onion Knighta oraz Dark Knighta. W Final Fantasy Tactics: The War of the Lions pojawiły się również nowe postaci - Balthier z Final Fantasy XII i Luso z Final Fantasy Tactics A2: Grimoire of the Rift. Obaj mogą przyłączyć się do plutonu głównego bohatera. Inne zmiany to grupa nowych przedmiotów i ekwipunku oraz zwiększona maksymalna ilość członków drużyny.

Dalsza część tekstu pod wideo

Zmiany dotyczą też uwzględnienia trybu multiplayer (którego nie było na PSone). Gra pozwala na zabawę kooperacyjną albo współzawodnictwo z innymi osobami. Pod względem ogólnej struktury rozgrywki zachowano w remake'u na PSP wszystkie zasady obowiązujące w pierwotnej wersji gry. Pod względem scenariusza również zachowano 99% wątków fabularnych. Największe modyfikacje w przygodzie szlachcica Ramzy, który staje się mimowolnie rebeliantem w jednym z królestw Ivalice, dotyczą tłumaczenia na język angielski. Tym razem gra została przetłumaczona w znacznie wierniejszy i bardziej wyrafinowany sposób, niż w przypadku produkcji Squaresoftu na PSOne.

The War of the Lions, pomimo bardzo wysokiej jakości i dobrych ocen w recenzjach, nie sprzedało się dobrze. W Japonii tytuł zajął 53 lokatę w rankingu najpopularniejszych produkcji w 2007 roku (sprzedano 301 tysięcy egzemplarzy gry). Gra była krytykowana w niektórych periodykach za spowolnienia w trakcie walk. Tytuł został również wydany w Europie na PlayStation Network w 2011 roku.

Wideo - Final Fantasy Tactics

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (37)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper