Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 20.12.2020
TOP 10 najbardziej przerażających horrorów - redakcja PPE wybiera
2205V

TOP 10 najbardziej przerażających horrorów - redakcja PPE wybiera

W tym tygodniu redakcja PPE wybrała dziesięć najbardziej przerażających horrorów, z którymi miała do czynienia w trakcie swojej długoletniej "kariery gracza". Jeśli jesteście ciekawi naszych wyborów, zerknijcie do rozwinięcia.

10. The Evil Within

Zestawienie otwiera The Evil Within, jeden z najciekawszych survival horrorów dostępnych na rynku. Opowiada on historię Sebastiana Castellanosa, który - wraz ze swoimi dwoma towarzyszami, Josephem Odą oraz Julie Kidman - otrzymuje wezwanie od swoich przełożonych jasno mówiące, iż musi udać się do szpitala psychiatrycznego. Na miejscu okazuje się, że w budynek jest swego rodzaju piekłem, którego zagadkę musi rozwiązać.

9. Eternal Darnkess: Sanity's Requiem

Twórcy Eternal Darkness: Sanity's Requiem umożliwili odbiorcom przejąć kontrolę nad aż dwunastoma grywalnymi postaciami żyjącymi w różnych epokach. Ich historie skupiają się na oddzielnych opowiadaniach, w których nie brakuje brutalnych intryg.

8. Outlast

Debiutancki projekt Red Barrels - Outlast - został bardzo ciepło przyjęty przez graczy. Twórcy przedstawili historię dziennikarza Milesa Upshura, który trafił do psychiatrycznego zakładu. Jak to bywa w horrorach, lokacja przywitała odbiorców krwawymi scenami, z którymi musiał zmierzyć się protagonista wyposażony jedynie w kamerę.

7. Dino Crisis

Dino Crisis swoją formuła przypomina serię Resident Evil, choć trzeba zaznaczyć, że w tym przypadku głównymi wrogami są dinozaury, aniżeli żądne krwi zombie. Pierwsza część serii Capcomu przerzuca nas na fikcyjną wyspę Ibis, na której tajemniczy naukowiec prowadził pewne eksperymenty. Zbadać je musi Regina oraz jej trzej towarzysze z oddziału Secret Operation Raid Team.

6. Silent Hill 3

Silent Hill 3 kontynuuje wątki poznane w "jedynce". Tym razem wskakujemy w buty młodej, drobnej dziewczyny, którą poznajemy podczas jej sennego koszmaru. Główna bohaterka wraca do znanych fanom serii lokacji, aby odkryć fakty dotyczące jej tajemniczej przeszłości.

5. Fatal Frame 2

Fatal Frame 2, znane także jako Project Zero II: Crimson Butterfly, to jeden z najbardziej kontrowersyjnych survival horrorów na rynku, ponieważ odbiorcy walczyli z siłami zła (duchami) za pomocą... starego aparatu fotograficznego. Historia także nie należy do najłatwiejszych - dwie siostry, Mio i Mayu Amakura, trafiają przypadkiem do zaginionej wioski, a po pewnym czasie jedna z nich zostaje opętana. Tylko od Mio zależy, czy bliska jej osoba da radę wrócić wraz z nią do rodzinnego domu.

4. Dead Space

Dead Space to jeden z najmocniejszych tytułów od EA, a dokładniej to od studia Visceral Games, które zostało pewien czas temu zamknięte przez amerykańską firmę. Produkcja opierała się na śledzeniu akcji zza pleców Isaaca Clarke'a, któremu dowództwo rozkazało zbadać sygnały alarmowe dobiegające z pewnego statku kosmicznego. W jego wnętrzu nie mogło zabraknąć obrzydliwych, natrętnych przeciwników ciągle depczących nam po piętach - Nekroformów.

3. Obcy: Izolacja

Podium otwiera Obcy: Izolacja, które, podobnie jak wyżej wymieniona pozycja, czerpie garściami z filmowych klasyków, nad którymi pieczę sprawował zasłużony reżyser Ridley Scott. Zainteresowani wcielają się w Amandę Ripley, córkę filmowej bohaterki o imieniu Ellen. Główna bohaterka musi odnaleźć swoją matkę, która zaginęła wraz ze statkiem Nostromo - dążenie do celu będzie znacząco utrudnione przez obecność na niemalże każdym kroku Obcych.

2. Silent Hill 2

Silent Hill 2 - w kwestii fabuły - nie ma nic wspólnego z jedynką. Fani marki przejmują kontrolę nad Jamesem Sunderlandem, który niespodziewanie wyjmuje pewnego dnia ze swojej skrzynki list od - podobno - zmarłej żony, Mary. Kobieta wyjawiła mu, że znajduje się w wyjątkowym miejscu i chciałaby, aby James do niej dołączył. Protagonista uwierzył w mocne słowa kobiety i chcąc rozwikłać trapiącą go zagadkę, udał się do tytułowego miasteczka, w którym czekał na niego chociażby kultowy Piramidogłowy.

1. Silent Hill

Nie dziwota, że fani serii wykreowanej przez Konami tak niecierpliwie wyczekują nowej odsłony serii Silent Hill. "Jedynka" zdobyła w naszym rankingu pierwsze miejsce przede wszystkim za to, że zdefiniowała na nowo pojęcie strachu w grach wideo i była znakiem dla innych deweloperów, iż gracze chcą jeszcze więcej horrorów. Co do samego tytułu, twórcy skupili się na scenariuszu opowiadającym o krwawych przygodach Harry'ego, którego życie obróciło się o 180 stopni przez niespodziewanie przebiegającą przez ulicę dziewczynkę.

Tagi: Dead Space gry horrory KCET Konami outlast silent hill 2 the evil within