Silent Hill 3

Silent Hill 3

Ocena wg platformy:

PC 8.6
PS2 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
23.05.2003
Europa:
23.05.2003
Polska:
29.05.2003
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
23.05.2003
Europa:
23.05.2003
Polska:
29.05.2003

Silent Hill 3 - opis gry

Silent Hill 3 to kolejna część flagowej serii horrorów sygnowanych logo Konami, która została wydana na PlayStation 2 oraz komputery osobiste w 2003 roku. Po raz kolejny gracz trafia tu do miasteczka Silent Hill, opanowanego przez zło w jego najczystszej postaci. W przeciwieństwie do poprzedniej odsłony cyklu gracz nie wciela się tu w mężczyznę, a w młodą dziewczynę – Heather Mason.

Główną bohaterkę gracze poznają w trakcie jej sennego koszmaru. Chwilę później zadaniem osoby dzierżącej pada jest po prostu wyjście z jednego z supermarketów, co bardzo szybko zaczyna się niesamowicie komplikować. Obsadzenie w roli głównej siedemnastoletniej dziewczyny miało na celu pokazanie graczom ich słabości w obliczu zagrożenia, jakie bez wątpienia stanowi tytułowe miasteczko. Dodatkowo, młoda kobieta charakteryzuje się bardzo drobnym ciałem, co jeszcze bardziej uwidacznia jej bezsilność.  Produkcja stanowi kontynuację historii opowiedzianej w pierwszej odsłonie serii, toteż wątek samego miasta powraca tu niczym bumerang. Wiąże się to z ponownym odwiedzaniem znanych z poprzednich gier lokacji, jednakże deweloperzy przygotowali również kilka nowych miejsc, takich jak stacja metra czy poczta. W trakcie tej niebezpiecznej podróży Heather stopniowo odkrywa fakty dotyczące własnej przeszłości.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Znacznej rozbudowie uległ ekwipunek, jakim posługuje się bohaterka. Broń została podzielona na ręczną oraz palną. Należy odnotować, że w porównaniu z Silent Hill 2 jest tutaj znacznie więcej strzelania. Gracze muszą zmagać się z rozmaitymi maszkarami, których próżno szukać nie tylko w innych produkcjach tego typu, lecz nawet filmowych horrorach. Tytuł charakteryzuje się ciężkim, mrocznym klimatem i złożoną fabułą, którą w pełnej krasie można poznać dopiero po kilkukrotnym ujrzeniu napisów końcowych. Licznych usprawnień doczekała się także oprawa wizualna – na wysokim poziomie stoi animacja, co jest zasługą zastosowania technologii Motion Capture. Ponadto w grze po raz pierwszy w historii branży zastosowano efekt krwi poruszającej się na ścianach. Na uwagę zasługuje warstwa muzyczna, za którą stoi niezastąpiony Akira Yamaoka – ta dobrze komponuje się z atmosferą i dostosowuje się do wydarzeń rozgrywających się na ekranie.

Wideo - Silent Hill 3

Komentarze (28)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper