Outlast

Outlast

7,6
224 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.5
PC 7.7
PS4 7.6
XONE 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Red Barrels
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Horror
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
04.02.2014
Europa:
05.02.2014
Producent:
Red Barrels
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Horror
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
04.02.2014
Europa:
05.02.2014

Recenzja redakcji

Recenzja: Outlast (PS4)
7.5
Recenzja: Outlast (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Outlast - opis gry

Outlast to survival horror wyprodukowany przez Red Barrels, niezależne studio założone przez twórców takich tytułów, jak Assassin’s Creed, Prince of Persia czy Uncharted. Gra została wydana w cyfrowej dystrybucji na PC, Xboksa One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Tytuł pozwalał graczom wcielić się w dziennikarza wizytującego szpital psychiatryczny.

Głównym bohaterem Outlast jest Miles Upshur, niezależny dziennikarz, który z anonimowego źródła otrzymuje informację o Mount Massive Asylum, szpitalu psychiatrycznym zarządzanym przez korporację Murkoff. Gdy zjawia się na miejscu, jego oczom ukazują się iście dantejskie sceny. Ciała członków personelu porozrzucane są po wszystkich kątach, natomiast pensjonariusze, zwani The Variants, kręcą się po okolicy czyhając na kolejne ofiary. Zmagania protagonisty wyjaśnią, co stało się w tym przybytku.

Akcję w Outlast obserwujemy z oczu bohatera. Nie jest on żadnym twardzielem, więc nie kładzie pokotem rzesz napotykanych nieprzyjaciół. Co więcej, w ogóle nie potrafi walczyć. Wyjątek stanowią tylko oskryptowane sekwencje, w których może on odepchnąć przeciwnika.

Podczas eksploracji szpitala główny bohater będzie skakał przez przeszkody, wspinał się, czołgał i przeciskał przez różne szczeliny itd. Wachlarz tych umiejętności (z wyjątkiem skoku) daje mu przewagę nad Variantami, tak jak i możliwość schowania się w szafkach lub pod łóżkiem (chociaż ci bardziej natrętni prześladowcy mogą próbować przeszukiwać otoczenie).

Co ciekawe, psychiatryk niemal w całości pogrążony jest w ciemnościach, które znacząco utrudniają dziennikarstwo śledztwo. Aby sobie poradzić, bohater musi włączać w takich przypadkach kamerę z trybem nocnym. Minusem tego rozwiązania jest szybsze zużywanie się baterii, ale nowe można znaleźć podczas przeczesywania budynku.

Bohater umiera, jeśli przyjmie na klatę pewną ilość obrażeń. W razie poważniejszych starć dobrym pomysłem jest schowanie się, by zdrowie naszego podopiecznego mogło się zregenerować.

Wideo - Outlast

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (52)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper