Silent Hill 2

Silent Hill 2

Ocena wg platformy:

PS2 8.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
KCET
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
24.09.2001
Europa:
23.11.2001
Producent:
KCET
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
24.09.2001
Europa:
23.11.2001

Silent Hill 2 - opis gry

Silent Hill 2 to survival horror stworzony przez japońskie studio deweloperskie Silent Team i wydany przez firmę Konami na konsolę PlayStation 2 w listopadzie 2001 roku. Silent Hill 2 jest drugą odsłoną serii w ogóle i pierwszą, która ukazała się na drugą stacjonarną konsolę japońskiego koncernu.

Druga odsłona Silent Hill w kwestii opowiadanej historii nie ma prawie nic wspólnego z „jedynką” - mamy do czynienia zupełnie nową opowieścią i bohaterami; gracz zwiedza też inną część upiornego miasteczka. Przejmujemy kontrolę nad Jamesem Sunderlandem, który pewnego dnia znajduje w skrzynce list od swojej żony, Mary. Prosi go ona o spotkanie w ich „wyjątkowym miejscu” - Silent Hill, gdzie przyjeżdżali na wakacje. Szkopuł w tym, że Mary umarła trzy lata wcześniej, zmożona tajemniczą chorobą... James postanawia jednak, że jeśli istnieje choćby najmniejsza szansa na to, by spotkać się znowu z żoną, nie może jej przegapić, wyrusza więc do miasteczka, w którym oboje spędzili wiele wspaniałych chwil. Bohater będzie musiał zmierzyć się z groteskową materializacją swoich lęków w postaci potworów oraz odkryć prawdę, która kryje się za wydarzeniami sprzed trzech lat. Każdy krok Jamesa nie bez powodu śledzi Piramidogłowy...

W kwestii rozgrywki Silent Hill 2 niewiele różni się od oryginału z PSone. „Dwójka” to psychologiczny horror, w którym gracz z perspektywy trzeciej osoby kieruje bohaterem, eksplorując miasteczko (James odwiedzi m.i. szpital, wiezienie, motel nad jeziorem czy muzeum). Solą gry są dwa elementy: zagadki logiczne o bardzo różnym stopniu skomplikowania oraz walka z groteskowymi potworami. Zanim gracz rozpocznie zabawę z tytułem, może ustawić w opcjach poziom trudności łamigłówek, jak również obecność lub brak podpowiedzi. Główny bohater korzysta z latarki oraz radia, które informuje go o zbliżających się zagrożeniu za pomocą charakterystycznych trzasków.

Walka w „dwójce” sprowadza się do zadawania wrogom obrażeń bronią białą lub palną. Do walki służą Jamesowi najczęściej przedmioty codziennego użytku, które porozrzucane są na teranie całego miasteczka. Bohater potrafi wyprowadzić słaby i silny cios, jednak najlepiej w takich przypadkach sprawdza się ucieczka. Za uderzenia odpowiadają zaledwie dwa przyciski, przez co system nie grzeszy skomplikowaniem. W zależności od podjętych pod koniec gry decyzji, gracz może zobaczyć jedno z sześciu przygotowanych przez twórców zakończeń.

W dniu premiery Silent Hill 2 zachwycało oprawą graficzną. Zamknięte pomieszczenia i ciasne korytarze wykonano z niezwykłym pietyzmem, a wszechobecne mgła potęguje klimat zaszczucia. Za rewelacyjną ścieżkę dźwiękową, podobnie jak w „jedynce”, odpowiada Akira Yamaoka. Na unikatową stylistykę gry wpływ miały dzieła najznamienitszych twórców horrorów takich jak David Cronenberg, David Fincher, David Lynch, i Alfred Hitchcock.  Autorzy gry czerpali też inspirację z filmu Drabina Jakubowa z 1990 roku.

Wideo - Silent Hill 2

Komentarze (59)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper