redakcja PPE redakcja PPE 22.12.2020
World of Tanks - poradnik dla początkujących. Konto, czołgi, narodowości, załoga, pierwsza bitwa
1255V

World of Tanks - porady ogólne - World of Tanks - poradnik dla początkujących. Konto, czołgi, narodowości, załoga, pierwsza bitwa

World of Tanks - porady ogólne

Na koniec chcielibyśmy przedstawić Wam kilka wskazówek, dzięki którym wdrażanie się w świat gry będzie mniej bolesne. Oczywiście nie ma perfekcyjnej taktyki na gry MMO, ale trzymając się tych kliku zasad, na pewno nie zagubicie się w morzu cyferek i wytycznych.

  • Pamiętajcie, że WoT to całkowicie darmowa gra, a wszelkie zakupy są opcjonalne. Jeżeli więc zamierzasz przeznaczyć prawdziwe pieniądze na grę, warto zainwestować w Konto Premium, które znacząco zwiększa liczbę zarabianych kredytów i zdobywanego doświadczenia. Nie jest to żadna forma pay-to-win, a jedynie boost do poświęconego czasu na grę, którego obecnie i tak każdy ma za mało.
  • Decydując się na zakup czołgu Premium, upewnijcie się, że czujecie cię się dobrze w danej klasie. Czołgi Premium mają to do siebie, że z definicji są gorszym odpowiednikiem swoich drzewkowych braci. Posiadają jednak sporo zalet, jak bonus do zarabiania oraz możliwość szkolenia załóg z innych czołgów tego samego typu. Jest to jednak drogi wydatek, dlatego też warto przemyśleć zakup dwa razy.
  • Zacznijcie zgłębiać wiedzę na temat podstawowych mechanik rozgrywki, takich jak kąty, zasięg widzenia, kamuflaż, słabe punkty czołgów czy ról poszczególnych rodzajów maszyn. Znajomość tych aspektów bardzo mocno przyczyni się do Waszych wyników na polu walki
  • Jeżeli odblokujecie wszystkie możliwe podzespoły w danym pojeździe oraz możliwość kupienia wyższego tieru, a z jakiegoś powodu zechcecie zachować obecny czołg w garażu (np. dlatego, że dobrze Wam służy), pamiętajcie o zaznaczeniu opcji „Przyspieszone szkolenie załogi”. Dzięki temu całe zdobywanie doświadczenie na tym pojeździe będzie przeznaczane na ulepszanie atutów i umiejętności Waszych załogantów, a to przełoży się na lepszy styl gry.

World of Tanks - poradnik

  • Nie wahajcie się eksperymentować z amunicją. Każde działo posiada różne parametry i często może Was zaskoczyć, jak skuteczne są np. pociski odłamkowo-burzące na brytyjskich armatach.
  • Jeżeli chcecie poświęcić więcej czasu grze, zastanówcie się nad dołączeniem do jakiegoś klanu. Grając bitwy drużynowe, macie możliwość zdobyć nagród oraz waluty. Dodatkowo na pewno spotkacie wiele ciekawych osób, z którymi zawrzecie przyjaźnie na całe życie.

World of Tanks - poradnik

  • Jeżeli szukacie źródła wiedzy na temat gry, zacznijcie od przejrzenia oficjalnego forum. Pozwoli Wam to na uzyskanie podstawowych informacji zarówno o rozgrywce, jak i o samych pojazdach. Dobrym źródłem są również kanały youtube'owe oraz konta streamerów. Społeczność WoT jest ogromna!

Tagi: czołgi Microsoft Game Studios nacje pierwsza bitwa poradnik Wargaming.net World of Tanks załoga