redakcja PPE redakcja PPE 22.12.2020
World of Tanks - poradnik dla początkujących. Konto, czołgi, narodowości, załoga, pierwsza bitwa
1255V

World of Tanks - pierwsza bitwa - World of Tanks - poradnik dla początkujących. Konto, czołgi, narodowości, załoga, pierwsza bitwa

World of Tanks - pierwsza bitwa

Jeżeli już macie wybrany swój ulubiony kraj oraz pojazd, pora przejść do Waszej pierwszej bitwy! Po kliknięciu w magiczny, czerwony guzik „BITWA!” zostaniecie dobrani do drużyny wraz z innymi czternastoma graczami. System doboru drużyn bierze pod uwagę rodzaj Waszego pojazdu oraz poziom, nie zaś Wasze umiejętności, które przedstawione są na zasadzie oceny osobistej, którą możecie podejrzeć sobie w garażu. Warto o tym pamiętać. Po skompletowaniu drużyn matchmaking dodatkowo wybiera jedną z 40 aren, na której możecie rozegrać bitwę, i zaczyna się zabawa.

World of Tanks - poradnik

Zerknijmy zatem, jak wygląda standardowy ekran bitwy, a składa się on z kilku części. Najważniejszym obszarem jest ten, który pokazuje Wasz czołg oraz samą mapę (1). Obraz ten możecie dowolnie obracać, używając myszki, jednak nie możecie oddalić się od Waszego czołgu. Jest on swoistą kamerą na gąsienicach i tylko w obrębie tego modelu możecie rozglądać się po arenie. Dodatkowo na środku ekranu możecie zobaczyć Wasz celownik, który pozwala lepiej przymierzyć w przeciwnika (2).

Przejdźmy na skraje ekranu. Po obu stronach możecie zobaczyć dwie listy drużyn – po lewej Waszą, po prawej przeciwników. W standardowej bitwie jest w drużynie po 15 czołgów, ale są tryby, gdzie liczba ta może się zmieniać (3). Na samej górze widnieje orientacyjny skład drużyn oraz wynik bitwy (4). Dwa dolne rogi ekranu to odpowiednio ekran żywotności Waszego pojazdu (5) po lewej i minimapa po prawej (6). Ten pierwszy prezentuje aktualny stan Waszej maszyny oraz wszystkich jej podzespołów. Mapa zaś przedstawia całą arenę z lotu ptaka oraz położenie wszystkich wykrytych pojazdów, zarówno sojuszniczych, jak i wrażych.

Jak już zaznajomiliście się z całym interfejsem, pora na bitwę. Każde starcie rozpoczyna się od odliczania trwającego 30 sekund. Jest to czas, który gra daje uczestnikom na przygotowanie się do walki. W trakcie odliczania gracz może przyjrzeć się składom obu drużyn, zorientować się nad ewentualną taktyką i przeanalizować, którą flankę wesprzeć. Jak licznik dojdzie do zera, gracze mogą ruszać swoimi pojazdami i oddawać strzały. Bitwa kończy się, gdy jedna drużyna zostanie kompletnie zniszczona lub zostanie przejęta jedna z baz. Sposób, w jaki odniesiecie zwycięstwo, zależy tylko od Was. Warto jest obserwować sytuację na polu bitwy i podjąć decyzję, czy chcemy się uganiać za jakimś szybkim pojazdem i szukać go po całej mapie czy lepiej wjechać w kółko bazy i wymusić na nim presję czasu. 

Po zakończonej bitwie zawsze otrzymacie specjalny raport, w którym gra podsumuje Wasze wyczyny oraz przyzna odpowiednie nagrody w postaci kredytów oraz obligacji. Warto przeanalizować każdy taki raport i wyciągnąć wnioski, co można było zrobić lepiej. Pomoże to w Waszym rozwoju.

World of Tanks - poradnik

Tagi: czołgi Microsoft Game Studios nacje pierwsza bitwa poradnik Wargaming.net World of Tanks załoga