Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 28.05.2018 11:34
Netflix większy nawet od Disneya. Rekordowe wyniki
1546V

Netflix większy nawet od Disneya. Rekordowe wyniki

Netflix to już prawdziwy gigant przemysłu rozrywkowego. Potwierdzają to wyniki tej korporacji na amerykańskiej giełdzie.

Przed weekendem kurs giełdowy amerykańskiego serwisu streamingowego wyniósł 346 dolarów za jedną akcje. To najwyższy poziom w historii działalności Netflix.

Boba Fett bohaterem nowych Gwiezdnych wojen!

Taka sytuacja oznacza, że wartość Netflix wyceniana jest na 151,4 miliardów dolarów. Dzięki temu Netflix pobił nawet Disneya, który dotychczas był uznawany za największą firmę z rynku medialnego, notowaną na amerykańskiej giełdzie. Wartość Disneya to 151,3 mld dolarów.

Netflix od początku roku święci praktycznie same triumfy, wypuszczając kolejne, bardzo popularne i dobrze oceniane seriale i filmy. Wartość koncernu podskoczyła na giełdzie od stycznia 2018 r. aż o 72,66%. Wszystko wskazuje na to, że firma będzie nadal gwałtownie rozwijać. Netflix szykuje się aktualnie m.in. do premier Disenchantment (serial od autorów The Simpsons i Futuramy) i Six Underground. W przyszłości do ramówki Netflix trafi m.in. wyczekiwany serial Wiedźmin.

Źródło: https://www.press.pl/tresc/53422,netflix-wiekszy-od-koncernu-disneya

Tagi: analitycy analiza disney giełda Netflix wartość