Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 23.05.2018 12:05
PlayStation 5. Sony daje sobie 3 lata na "przygotowania na przyszłość"
2432V

PlayStation 5. Sony daje sobie 3 lata na "przygotowania na przyszłość"

Wczorajsza wypowiedź prezesa Sony na temat "ostatniej fazy życia" PlayStation 4 nie została źle przetłumaczona. John Kodera powtórzył w zasadzie to samo, co powiedział na spotkaniu z inwestorami, w wywiadzie z redakcją japońskiego Bloomberga.

Prezes Sony nie ma wątpliwości, że PlayStation 4 znajduje się już w końcowym etapie swojego konsolowego żywota. John Kodera użył takiego stwierdzenia ponownie - tym razem w rozmowie z redakcją Bloomberg Japan.

PS4 weszło w ostatnią fazę życia

Sony ma wg Johna Kodery spędzić najbliższe 3 lata na "przygotowaniach na przyszłość" - takiego określenia CEO użył w wywiadzie z Bloomberg. Prezes japońskiej korporacji zasugerował chyba w ten sposób, że na premierę PlayStation 5 poczekamy jeszcze 3 lata. Sprzętu należałoby się więc spodziewać dopiero pod koniec 2020 lub w 2021 roku.

Co z handheldami? Jak wiadomo Sony praktycznie odpuściło już wspieranie Vity (firma ogłosiła nawet, że kończy produkcję nośników danych dla tej konsolki). Co zatem dalej? John Kodera powiedział w wywiadzie, że Sony cały czas rozpatruje, jak zapewniać unikalne doświadczenia gameplayowe i dotyczy to również grania przenośnego. Póki co wiadomo, że Sony angażuje się w tworzenie tytułów na smartfony; trudno powiedzieć czy firma spróbuje jeszcze sił z następcą Vity. Prezes stwierdził tylko, że Sony "rozpatruje aktualnie różne opcje związane z PS Vita". 

Źródło: https://twitter.com/serkantoto/status/999161936573972480

Tagi:

Nie przegap