Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 22.05.2018 08:27
Prezes Sony: PS4 wchodzi w ostatnią fazę życia. Sprzedaż PS VR niższa od prognoz
5398V

Prezes Sony: PS4 wchodzi w ostatnią fazę życia. Sprzedaż PS VR niższa od prognoz

John Kodera, prezes Sony Interactive Entertainment , spotkał się z inwestorami w Tokio, omawiając ostatnie wyniki korporacji. W trakcie tego wydarzenia padło kilka ciekawych stwierdzeń.

Na spotkaniu Sony z inwestorami pojawił się redaktor The Wall Street Journal, dzięki czemu poznaliśmy kilka poruszanych na nim tematów.

Plotka: Sony rozesłało już dev-kity PlayStation 5 do deweloperów

Dziennikarz The Wall Street Journal donosi przede wszystkim, że John Kodera, prezes Sony Interactive Entertainment, powiedział w trakcie spotkania, że...

"PlayStation 4 wchodzi w ostatnią fazę swojego konsolowego życia". 

To pewnie nawiązanie do prac, które Sony prowadzi nad PlayStation 5. Kiedy zatem odbędzie się premiera nowego sprzętu? Sony nie powiedziało nic na ten temat, ale spodziewamy się premiery PS5 dopiero w 2020 roku, na co wskazywali już m.in. analitycy rynkowi. Sam prezes Sony powiedział w trakcie spotkania z inwestorami, że do 2021 roku fiskalnego firma ma zamiar złapać oddech, by przygotować się na "większy skok marki PlayStation".

Co ciekawe John Kodera przyznał, że występują problemy z właściwą sprzedażą PlayStation VR i rozwojem PlayStation Vue. Wg Kodery gogle PlayStation VR sprzedają się co prawda nieźle, ale zdecydowanie poniżej wcześniejszych prognoz rynkowych. Sony ma zamiar teraz dokonać przeszacowania na tym polu i przyjąć bardziej realistyczne prognozy.

Jeśli chodzi o długoterminową strategię, to John Kodera powiedział, że Sony będzie mocniej skupiać się na tworzeniu i na dopracowywaniu tytułów ekskluzywnych. Chodzi tu zapewne nie tylko o nowe gry, ale również o powstawanie kolejnych remake'ów/remasterów.

Prezes Sony poruszył też temat ForwardWorks, czyli studia, które skupione jest w 100% na produkcji gier smartfonowych.

"To był bardzo ważny rok uczenia się dla ForwardWorks. Trudno jest wystartować z zupełnie nowymi IP, niezwiązanymi z istniejącymi markami. Będziemy kontynuować wykorzystywanie istniejących IP związanych z PlayStation, starając się również tworzyć zupełnie nowe tytuły.

Źródło: http://www.siliconera.com/2018/05/21/sony-ceo-playstation-4-finally-entering-closing-stages-console-life-cycle/

Tagi: john kodera playstation 4 playstation 5 sony