Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.05.2018 20:30
Fork Parker Crunch Out to nowa gra na SNES-a. Dochód trafi na rzecz organizacji charytatywnej
752V

Fork Parker Crunch Out to nowa gra na SNES-a. Dochód trafi na rzecz organizacji charytatywnej

SNES ma swoje najlepsza lata już dawno za sobą, ale deweloperzy od czasu do czasu przygotowują na tę platformę swoje produkcje. Devolver Digital  oraz Megacat Studios  postanowiły przedstawić światu Fork Parker Crunch Out, czyli produkcję, która może zainteresować wiernych fanów Super Nintendo Entertainment System.

Fork Parker’s Crunch Out to klasyczna gra arcade, w której gracz wciela się w dyrektora finansowego Devolver Digital – Forka Parkera. Zadaniem śmiałków jest zebranie deweloperów i stworzenie cenionego zespołu zajmującego się tworzeniem gier wideo. Ekipa ma z „zapyziałego garażu” stać się mega korporacją, która będzie prezentować wielkie tytuły szerokiej publiczności.

SupaBoy SFC to gratka dla fanów Nintendo. Przenośny SNES już w sprzedaży

W realizacji tego planu ma pomóc zamiłowanie Parkera do kapitalizacji zysków oraz jego bardzo wątpliwy kompas moralny. Twórcy pracujący dla Forka nie mogą przekraczać deadlineów, a facet wykorzysta najróżniejsze metody motywacji do wyciśnięcia ze swoich pracowników 120% normy.

„Jak ujawnia nasza biała księga z 2016 roku „Crunch Hurts” – crunch to bardzo niewyważona praktyka, która żeruje na pasji twórców gier i wykorzystuje ją maksymalnie, jednocześnie siejąc spustoszenie w zdrowiu psychicznym pracownika. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem pomysłu i kreatywności Devolver Digital oraz Megacat Studios, którzy eksponują problemy i rzeczywistość crunchu a przy tym są na tyle hojni, aby wesprzeć naszą misję”.

Powyższe słowa powiedziała Kate Edwards, członkini zarządu Take That, która może liczyć na spory zastrzyk gotówki, ponieważ Devolver Digital przekaże cały zysk ze sprzedaży gry na właśnie tę organizację. Przedstawiciele Take That skupiają się na szerzeniu wiedzy na temat zaburzeń psychicznych, które prześladują branże gier i starają się pomóc w dbaniu o zdrowie pracowników. 

Tytuł trafi na autentyczne kartridże, które dobrze pamiętają sympatycy SNES-a, zaś do pudełka trafi również klasyczna instrukcja. Fork Parker’s Crunch Out będzie sporą przyjemnością dla kolekcjonerów, ponieważ tytuł zostanie wydane w zaledwie 1000 egzemplarzach (49.99$) dostępnych wyłącznie na stronie megacatstudios.com oraz u kilku lokalnych dystrybutorów w Stanach Zjednoczonych.

W bardzo ciekawy sposób o powstaniu gry wypowiedział się również CFO Devolver Digital, Fork Parker:

„Kiedy podsunięto mi pomysł na grę charytatywną, byłem przekonany, że chodzi o sprytny sposób na uniknięcie podatków i uznałem, że to świetna sprawa. Musiano mi tłumaczyć kilka razy, że tak naprawdę chodzi o wsparcie inicjatywy Take This, zgodziłem się dość niechętnie”.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Devolver Digital fork parker’s crunch out snes

Nie przegap