Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.04.2018 08:28
PlayStation 5. Kotaku: Sony tworzy nową konsolę, ale jeszcze na nią poczekamy
6707V

PlayStation 5. Kotaku: Sony tworzy nową konsolę, ale jeszcze na nią poczekamy

Pierwsze doniesienia o PlayStation 5 nie były (całkowicie) wyssane z palca. Tak twierdzą przynajmniej informatorzy znanego serwisu Kotaku.

Kotaku opublikowało tekst, w którym dziennikarz potwierdza ostatnie doniesienia o tym, że Sony szykuje PlayStation 5. Redaktor miał okazję w ostatnim miesiącu porozmawiać wieloma deweloperami. Dwie indagowane osoby przyznały się, że znają wstępne plany Sony wobec konsoli nowej generacji. Obaj branżowi pracownicy zapewniali, że szanse na wydanie PS5 już w 2019 roku są niewielkie.

Dev-kity PlayStation 5 już rozesłane do deweloperów

"W przypadku wieloletniego projektu dużo się może zdarzyć. Wszystko rozbija się o ruchy konkurencji i wybranie idealnego momentu. Zaskakujący ruch ze strony Microsoftu albo innego konkurenta mógłby spowodować przyspieszenie tych planów" - powiedział jeden z deweloperów, z którym rozmawiało Kotaku.

Redaktor Kotaku stwierdził, że póki co o PlayStation 5 mówi za mało osób z branży, by myśleć o premierze w 2018, a nawet w 2019 roku. Gdyby Sony przygotowywało już teraz line-up premierowy, z pewnością znalazłoby się więcej osób zaangażowanych w ten projekt i tworzenie pierwszych gier.

Informatorzy, z którymi rozmawiał dziennikarz z Kotaku wyśmiali ostatni artykuł z Semiaccurate, w którym stwierdzono, że dev-kity PS5 trafiły już do deweloperów i podano specyfikację techniczną sprzętu. W rzeczonym tekście napisano, że nowa konsola Sony uderzy na rynek już pod koniec 2018 roku. Deweloperzy powiedzieli Kotaku, że to mrzonki.

Informatorzy, z którymi rozmawiał Jason Schreier, stwierdzili, że prawdopodobny termin premiery PlayStation 5 to dopiero 2020 rok. Wiele zależy w tym miejscu oczywiście od konkurencji, której działania mogłyby trochę przyspieszyć plany Sony.

Źródło: https://kotaku.com/sources-the-playstation-5-is-still-a-ways-off-1825152206

Tagi: Kotaku next-gen nextgen playstation 4 playstation 5 sony