Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.03.2018 08:34
PlayStation 5. Dev-kity nowej konsoli już wysłane do deweloperów wg redaktora Nintendo Switch Network
7994V

PlayStation 5. Dev-kity nowej konsoli już wysłane do deweloperów wg redaktora Nintendo Switch Network

Kilka dni temu analityk rynkowy przewidywał, że PlayStation 5 trafi na rynek już w 2020 roku. Taka wersja wydarzeń nabiera coraz większego prawdopodobieństwa.

Wg redaktora serwisu Nintendo Switch Network Sony stworzyło już dev-kity PlayStation 5. Firma w bieżącym roku zaczęła rozsyłać takie wersje PS5 do deweloperów, by zaznajomili się z nowym sprzętem i zaczęli tworzyć na niego pierwsze tytuły.

Najlepsze gry na PlayStation 4

Informacja pochodzi od Marcusa Sellarsa, osoby odpowiedzialnej za teksty publikowane w Nintendo Switch Network. Sellars zdradził w lutym, że nową odsłoną serii Call of Duty jest Black Ops 4 i że w grze wrócimy do współczesnego teatru działań wojennych. Wcześniej redaktor donosił jako pierwszy o Diablo III na Switch i o planach zremasterowania trylogii Spyro the Dragon przez Activision.

W tym miejscu warto przypomnieć, że dev-kity PS4 były wysyłane do deweloperów już w 2012 roku, 2 lata przed premierą sprzętu. Możliwe zatem, że PlayStation 5 trafi faktycznie na rynek w 2020 roku, lub niedługo później. To oczywiście szybkie tempo wydania nowego sprzętu, ale nie niemożliwe.

Źródło: https://twitter.com/Marcus_Sellars/status/971101715297722368?ref_src=twsrc%5Etfw

Tagi: