PlayStation 5 ze szczegółami specyfikacji. Znane źródło podaje konkrety!

Plotka
17844V
PlayStation 5 ze szczegółami specyfikacji. Znane źródło podaje konkrety!
Wojciech Gruszczyk | 04.04.2018, 22:30

Pojawiają się pierwsze, bardzo konkretne informacje dotyczące nowej konsoli Sony. PlayStation 5 trafiło już do wielu deweloperów, więc możemy poznać ciekawostki dotyczące japońskiego sprzętu.

Tytułem wstępu na pewno warto wyjaśnić pochodzenie tych przecieków. Redakcja Semiaccuarate  postanowiła podzielić się ze swoimi czytelnikami szczegółami PlayStation 5 lub też PlayStation 5/Next (jak to dziennikarz ładnie ujął) i warto wyjaśnić, że to właśnie ta ekipa przedstawiła pełną specyfikację PlayStation 4, ujawniła konkrety o Xboksie One (gdy jeszcze nie znaliśmy nazwy) i podzieliła się szczegółami Nintendo Switcha.

God of War. Zaliczenie gry w 100% zajmuje ponad 40 godzin!

Wiele na to wskazuje, że redakcja ma bliski kontakt z deweloperami, którzy otrzymują dev-kity, ponieważ zespół potwierdza wcześniejsze plotki – wielu twórców gier ma już w posiadaniu urządzenie Japończyków, na którym mogą powstawać pierwsze produkcje na PlayStation 5.

PlayStation 5 ma bazować na 8-rdzeniowym procesorze AMD Zen (w styczniu AMD potwierdziło stworzenie Zen 2 na technologii 7nm) oraz grafice AMD Navi (następca modeli VEGA, to nowa generacja kart AMD) – oba elementy zostaną odpowiednio przygotowane dla japońskiego urządzenia i mają zaoferować wyjątkową moc. Nie otrzymaliśmy konkretów dotyczących teraflopów, ale możemy sądzić, że takie informacje zostaną ujawnione w niedalekiej przyszłości.

Zdaniem przecieków PlayStation 5 jest tworzone od podstaw dla wirtualnej rzeczywistości. Nie możemy tutaj oczywiście myśleć o wykorzystaniu PlayStation VR, ale wiele na to wskazuje, że wraz z nową generacją konsoli, Japończycy stworzą również nowe gogle. Sprzęt będzie w pełni kompatybilny z VR.

Zapytacie – a kiedy ta premiera? Semiaccuarate sugeruje, że debiut w 2018 roku jest możliwy, ponieważ Sony wysłało wiele dev-kitów do twórców. Możemy sądzić, że korporacja chce mieć pewność, że deweloperzy będą gotowi na kreowanie nowych przygód na kolejną generację. Zaznaczam, że redakcja nie poznała daty premiery, jednak liczba udostępnionych przez Sony dev-kitów jest naprawdę spora.  

Źródło: https://semiaccurate.com/2018/04/03/semiacccurate-gets-playstation-5next-details/

Komentarze (405)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper