Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.03.2018 13:58
The Walking Dead i inne projekty Telltale Games powstaję w bólach. Twórcy skarżą się
1491V

The Walking Dead i inne projekty Telltale Games powstają w fatalnych warunkach

Telltale Games wciąż przygotowuje wielkie zakończenie przygody z biegającymi truposzami, jednak już teraz na światło dzienne wychodzą informacje, według których praca dla amerykańskiego studia jest związana z wieloma przykrościami. 

W ubiegłym roku informowałem o wielkich zmianach w Telltale Games. Z firmy zwolniono około 100 osób i według oficjalnej informacji była to „restrukturyzacja i redukcja siły roboczej” w całym studiu. Mimo to deweloperzy rozwijają wielkie zakończenie serii The Walking Dead.

Telltale Games z wielką restrukturyzacją. Firma zwolniła 25% pracowników

Wielu graczy i znawców branży uważa, że Telltale Games ma swoje najlepsze lata już dawno za sobą. Firma świętowała sukcesy pierwszych historii w świecie The Walking Dead, czy też takie hity jak The Wolf Among Us, jednak w ostatnich miesiącach studio znacząco obniżyło loty.

Nie jest to podobno przypadek, a całą sytuację przedstawili dziennikarze Verge, którzy rozmawiali z kilkoma deweloperami. Wszyscy skarżą się na toksyczną atmosferę pracy, stały crunch (praca po godzinach), czy też brak jakiejkolwiek nagrody za wielkie sukcesy.

W najważniejszym momencie pracownicy Telltale Games pracowali po 14-18 godzin na dobę przez sześć dni w tygodniu i taka „zmiana” trwała wiele miesięcy. Gdy osoby zakończyły prace nad epizodem, to automatycznie były przenoszone do następnego, a sytuacja pogorszyła się jeszcze po sukcesie The Walking Dead, ponieważ firma zwiększyła zatrudnienie ze 100 do 300 pracowników, ale nikt nie zadbał o porządną komunikację. Wielogodzinna praca przyniosły sukcesy, ale deweloperzy nie mogli liczyć na konkretne płace – TG płaci „poniżej branżowych standardów”, więc większość ekipy mieszkała w zatoce San Francisco, która jest znana z tańszych mieszkań, ale jest to również dość niebezpieczne miejsce.

Redakcja przedstawia również obraz Kevina Brunera, który jest nazywany „Okiem Saurona”. Zdaniem twórców były dyrektor generalny Telltale Games nie potrafił docenić pracowników i uważał, że sukces The Walking Dead to tylko i wyłącznie jego zasługa.

Bruner zaprzecza powyższym słowom, jednak warto zwrócić uwagę, że CEO podał się w 2017 roku do dymisji. Obecni pracownicy uważają, że Telltale Games może sporo na tym zyskać.

Źródło: https://wccftech.com/telltale-toxic-management-walking-dead/

Tagi: Telltale Games The Walking Dead toksyczne warunki pracy