Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.11.2017 20:23
Telltale Games z wielką restrukturyzacją. Firma zwolniła 25% pracowników
1026V

Telltale Games z wielką restrukturyzacją. Firma zwolniła 25% pracowników

Wielkie zmiany u liderów narracyjnych gier. Telltale Games właśnie ogłosiło wielką „restrukturyzację i redukcję siły roboczej” w całej firmie. Z powodu zmian pracę straciło wielu deweloperów.

Nasza branża przeżywa ostatnio bardzo trudny okres. Deweloperzy tracą prace, niektóre studia są zamykane, a teraz bardzo nieprzyjemną informacją podzieliło się Telltale Games.

The Walking Dead Collection oficjalnie. Zapowiedziano wielką kolekcję z ulepszeniami

Twórcy fantastycznych opowieści w uniwersum The Walking Dead zdecydowali się na bardzo radyklane zmiany. Z powodu „kompleksowej restrukturyzacji” zmniejszono zatrudnienie w Telltale Games o 25%, czyli dokładnie 90 osób musi szukać nowej pracy.

Studio chce stać się liderem narracyjnych gier i to właśnie zwolnienie 1/4 zespołu ma pomóc w tworzeniu wysokiej jakości opowieści w kolejnych latach. Jednocześnie możemy potwierdzić, że te zmiany nie wpłyną na zapowiedziane projekty.

Telltale Games dzięki restrukturyzacji zamierza dodatkowo przenieść wewnętrzny rozwój na bardziej sprawdzone technologie i to podobno pomoże przyspieszyć proces tworzenia innowacji w swoich podstawowych produktach.

Trudno powiedzieć, czy takie zmiany faktycznie pomogą, ale jest to bez wątpienia konsekwencja ostatnich, słabych historii. Telltale Games na przełomie ostatniego roku wydało kilka gier, jednak trudno w tym wypadku mówić o przełomowych opowieściach, którymi byliśmy karmieni jeszcze na początku poprzedniej generacji.

Źródło: informacja prasowa

Tagi: Telltale Games The Walking Dead The Wolf Among Us zwolnienia

Nie przegap