Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 03.03.2018 09:31
Nintendo świętuje pierwszy rok Switcha na rynku... i resetuje czas gry użytkownikom
1348V

Nintendo świętuje pierwszy rok Switcha na rynku... i resetuje czas gry użytkownikom

12 miesięcy Nintendo Switch na rynku to magiczny okres. Konsola zdobyła olbrzymią popularność oraz uznanie wśród graczy oraz całej branży. Ale przez przypadek z okazji rocznicy Nintendo zaserwowało swoim fanom niemiłą niespodziankę.

Jak donosi redaktor serwisu Gamespot, w profilu użytkownika w menu konsoli przy niektórych tytułach pojawiają się nieprawidłowe wartości, wskazujące, jakby Switch po roku czasu od zera zliczał czas gry.

Diablo III coraz bliżej Nintendo Switch. Blizzard opublikował zajawkę

Na szczęście dotyczy to tylko samego profilu. Dane w poszczególnych save'ach pozostają bez zmian. Poza tym nie wszyscy gracze zostali dotknięci tym problemem (trzeba pamiętać o tym, że sprzęt zadebiutował na całym świecie 3 marca 2017 i oczywiście nie wszyscy od razu dorwali Switcha w pierwszym dniu), jednak jest on na tyle istotny, że Nintendo go dostrzega.

W odpowiedzi na zapytanie redakcji Gamespotu japońska korporacja wystosowała oświadczenie, w którym mówi, że jest świadoma zaistniałej sytuacji:

Informacje o aktywności w grach u niektórych posiadaczy Nintendo Switch nie wyświetlane są prawidłowo. Zdajemy sobie sprawę z problemu i w najbliższej przyszłości przedstawimy więcej informacji na ten temat.

Jak widać, odpowiedź jedynie potwierdza istnienie tego "buga", ale poza tym Wielkie N na razie nie przedstawiło żadnych konkretów na temat jego naprawy. Bardzo możliwe, że niektórzy z nas będą musieli pogodzić się ze stratą danych na temat swoich gier w profilu. Oby Nintendo szybko rozwiązało ten problem, tak żeby nie dotknął on graczy, którzy zakupili Switcha później, kilka dni po premierze. 

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/nintendo-switch-is-resetting-play-times-after-one-/1100-6457122/

Tagi: Nintendo Nintendo Switch