Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.02.2018 19:45
W Ash of Gods każda decyzja ma znaczenie, a każdy bohater może zginąć. Zwiastun zapowiada rozbudowaną historię
722V

W Ash of Gods każda decyzja ma znaczenie, a każdy bohater może zginąć. Zwiastun zapowiada rozbudowaną historię

„Świata nie obchodzą martwi bohaterowie. Życie toczy się dalej” – te słowa w świetny sposób zapowiadają najnowszy materiał z Ash of Gods. Deweloperzy z Aurum Dust pokazują „narrację w stylu rogue-like”. Ta gra może odnieść spory sukces.

O Ash of Gods pisałem pierwszy raz na początku miesiąca. Jest to turowy RPG, w którym autorzy zdecydowali się zaoferować śmiałkom bardzo rozbudowaną narrację.

Ash of Gods to turowy RPG dla fanów The Banner Saga. Gra zmierza na PC i Nintendo Switch

Dzisiaj deweloperzy przedstawiają świeżutki zwiastun, na którym została zaprezentowana „narracja w stylu rogue-like”. Co to tak naprawdę oznacza? W Ash of Gods każda nasza najmniejsza decyzja ma ogromne znaczenie – nawet jeśli nasz bohater przetrwa wielki bój, to może zginąć przez dyskusję z innym NPC… A jeśli nawet on przetrwa, to nasze wybory mogą sprawić, że przykładowo król zacznie gryźć glebę.

Autorzy chcą mieć pewność, że ich przekaz będzie zrozumiały – w Ash of Gods nie zobaczymy ekranu „koniec gry”, gdy zginie jeden z naszych wojaków, ponieważ historia toczy się dalej, a w świecie nikogo nie interesuje jedna, marna istota.

Najnowszy materiał dokładnie tłumaczy ten element, a jednocześnie pozwala spojrzeć na sporo rozgrywki – szykuje się kapitalna przyjemność dla miłośników The Banner Saga!

Warto na pewno zaznaczyć – Ash of Gods w marcu trafi na PC, ale autorzy celują ze swoim tytułem również w PlayStation 4, Xboksa One i Nintendo Switcha. Wydawca zapewnił mnie dzisiaj, że „żadnej z platform niczego nie zabraknie”.

Główne cechy Ash of Gods:

  • Narracja w stylu "rogue-like": Kwestie dialogowe, ścieżki, którymi decydujesz się podążać, czy bitwy, które stoczysz będą miały rzeczywisty wpływ na fabułę i świat wokół ciebie.
  • Tryby wieloosobowe PvP oraz PvE: Przeżyj zwroty fabuły i wespnij się wraz ze swoimi postaciami na szczyt globalnego rankingu w trybie multiplayer. Odblokuj nowe postaci i kart, a potem ulepszaj je, by tworzyć własną, unikatową strategię i taktykę.
  • Inteligentne AI: które ciągle uczy się na podstawie potyczek z tobą. Żadna taktyka czy formacja nie zostanie przez AI pominięta i zapomniana!
  • Pełna szczegółów, ręcznie rysowana szata graficzna: Stylistyka gry jest zainspirowana pracami Ralpha Bakshi, starymi kreskówkami studia Disney oraz twórczością radzieckiego studia animacji „Soyuzmultfilm” z lat 60tych. Animacje postaci w scenach walki powstały natomiast przy użyciu techniki motion capture i pracy prawdziwych aktorów.
  • Nowe podejście do gier strategicznych: Połączenie strategii turowej i karcianej gry RPG, w której karty determinują twoją strategie, a klasy postaci taktykę na polu walki. 

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: