Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.02.2018 20:45
Ash of Gods to turowy RPG dla fanów The Banner Saga. Gra zmierza na PC i Nintendo Switch
1110V

Ash of Gods to turowy RPG dla fanów The Banner Saga. Gra zmierza na PC i Nintendo Switch

Dobra wiadomość dla fanów serii The Banner Saga. Chociaż na trzecią produkcję od studia Stoic musimy jeszcze zaczekać, to już wkrótce na rynku zadebiutuje gra, która powinna Was zainteresować. Ash of Gods czerpie garściami z turowych RPG-ów i  na pierwszych materiałach wygląda nieźle.

Ash of Gods to turowy RPG przygotowany i wydany przez studio Aurum Dust. Twórcy zdecydowali się na mocną narrację, która zostanie upiększona wciągającą rozgrywką.

The Peterson Case to horror dla fanów Obcego. Klimatyczna opowieść z ciekawą koncepcją

W Ash of Gods gracze trafią do świata Terminum, który popadł w chaos przez rozpoczęte „Wielkie Żniwa”. W trakcie tego trudnego czasu śmiałkowie muszą jednoczyć się w grupy i wspólnymi siłami zatrzymać plagę mroku i śmierci niszczącą ich krainę. Zadanie jest niezwykle wymagające, ponieważ podczas jego realizacji wojownicy muszą podjąć wiele trudnych decyzji, przez które „ktoś przeżyje lub ktoś umrze”. To początek opowieści, której przebieg oraz zakończenie napisze gracz.

„Wyobraźcie sobie baśń, książkę lub film, w której nie tylko śledzicie przygody bohaterów, ale otwieracie ich wszystkie tajne skrytki, wyciągacie szkielety z ich szaf i odkrywacie opowieści, które nie powinny ujrzeć światła dziennego. Nie tylko możesz uratować bohaterów przed niepotrzebnym ryzykiem lub popełnieniem niepożądanych czynów, ale twoje działania mogą równie dobrze wystawić ich na niebezpieczeństwa i przerażające zrządzenia losu. Jest to gra, w którą grasz, ale też którą przezywasz – musisz zrozumieć, że to twoja opowieść, rozwijająca się wedle zasad panujących w prawdziwym świecie. Co oznacza, że nawet jeśli szczęśliwe zakończenie jest osiągalne, nie jest ono gwarantowane”.

Tak o grze wypowiedział się Sergey Malitsky, scenarzysta Ash of Gods, który potwierdza bardzo rozbudowaną strefę narracji. Historia w Ash of Gods jest kreowana za pomocą najmniejszych decyzji i tutaj w zasadzie wszystko na znaczenie.

W tytule może zginąć każdy z bohaterów, ale tylko czasami śmierć będzie porażką, bo pozbycie się „balastu” ułatwi ukończenie kolejnego z etapów. W trakcie przygody gracze wielokrotnie natrafią na wybory, które znacznie wpłyną na dalsze losy przygody.

Obok pełnoprawnej historii, w Ash of Gods otrzymamy również dostęp do trybów sieciowych – PVP oraz PVE. Zmagania multiplayer opierają się na odblokowaniu bohaterów, kart, ulepszaniu ich, tworzeniu taktyk, czy też nawet na zebraniu znajomych do własnego klanu.

W marcu Ash of Gods trafi na komputery osobiste, ale już wkrótce odbędzie się premiera na Nintendo Switchu.  

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: