Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.02.2018 13:27
Red Dead Redemption 2 ma otrzymać tryb Battle Royale. Grube przecieki dotyczące gry
2115V

Red Dead Redemption 2 ma otrzymać tryb Battle Royale. Grube przecieki dotyczące gry

Rockstar wciąż nie zaprezentowało grubych konkretów o Red Dead Redemption 2, jednak możemy mieć pewność, że wkrótce firma zacznie mówić i przedstawi przygotowane przyjemości. Zanim otrzymaliśmy oficjalne wieści, warto zapoznać się z przeciekami, które potrafią rozbudzić wyobraźnię.

Nie są to oczywiście oficjalne informacje, ale dziennikarze Trustedreviews otrzymali konkretne dokumenty dotyczące przygotowania produkcji już w sierpniu ubiegłego roku. Redakcja długo wstrzymywała się z publikacją, bo nie mogła potwierdzić, czy przeciek jest prawdziwy. Sytuacja zmieniła się w ostatnich tygodniach, ponieważ materiały promocyjne przygotowane przez Rockstar potwierdzają część dokumentów, więc zespół zdecydował się ujawnić treść zebranych szczegółów.

Red Dead Redemption 2. Data premiery! Rockstar opóźnił debiut

Zespół wstrzymywał się z publikacją do jednego momentu – Rockstar opóźniając premierę Red Dead Redemption 2 wrzucił do Sieci nowe screeny, na których dziennikarze zobaczyli postacie z przecieków. Poniżej zobaczycie oficjalne materiały deweloperów (po lewej) oraz zdjęcia z uzyskanych przez redakcję dokumentów (po prawej).

Red Dead Redemption 2 ma otrzymać kilka trybów sieciowych, jednak najważniejszym będzie oczywiście Battle Royale, który znamy z między innymi PlayerUnknown's Battlegrounds, czy też Fortnite – wielka mapa i rywalizacja 100 graczy. Twórcy przygotowują jeszcze zmagania zatytułowane „Revive and Survive” (walka dwóch drużyn, w której należy dobić zastrzelonego zawodnika) oraz „Money Grab” (walka dwóch drużyn o worki ze złotem znajdujące się w centrum mapy – należy je zebrać do siebie).

Deweloperzy zaoferują również wielki świat znany z GTA Online, po którym będziemy swobodnie chodzić, odkrywać go i zgłębiać przygotowane atrakcje. Rockstar ma jednak znacząco rozwinąć formułę i przykładowo NPC po zmroku schowają swoje wystawione towary przed sklepami.

Za wykonanie zadań otrzymamy nagrody (przykładowo zabicie rywala ze 100 metrów z łuku), a zainteresowani kupią swoje posiadłości (podobnie jak w GTA Online), które będziemy ulepszać i unowocześniać, ale w tym wypadku nie możecie liczyć na wielkie wieżowce, czy też ogromne posiadłości.

Red Dead Redemption 2 ma otrzymać tryb Battle Royale. Grube przecieki dotyczące gry

Cały świat w „RDR Online” został obładowany wieloma sklepami i punktami kontaktowymi, które zapewniają graczom sprzęt oraz misje. Dodatkowo powrócą specjalne wydarzenia, dzięki którym w grupie zapolujemy na skarby, czy też weźmiemy udział w typowym deathmatchu.

Mapa zostanie podobno obładowana najróżniejszymi atrakcjami – będziemy łowić ryby, chodzić do kopalni, weźmiemy udział w konkursie strzelania, zagramy w pokera, czy też liczne mini-gry. Autorzy planują nawet stworzenie „Slums Market”, który umożliwi kupowanie towarów po obniżonej cenie, jednak znalezienie tego miejsca nie będzie takie łatwe, bo NPC będą się przemieszczać i oferować swoje dobra w różnym czasie.

Wielkie tereny przemierzymy na koniach, wózkach, czy też specjalnych powozach – autorzy zapewnią różne warianty, więc zmienimy „opancerzenie”, czy też szybkość swojego dyliżansu. Dodatkowo bez problemu skorzystamy z transportu kolejowego.

Rockstar miał zadbać nawet o takie smaczki jak… Dziesiątki rodzajów ryb do łowienia, rangę jeźdźca, wyścigi konne, a w okolicach premiery zadebiutuje na rynku aplikacja towarzysząca.

Red Dead Redemption 2 zaoferuje rozgrywkę w perspektywie pierwszej lub trzeciej osoby i to zarówno w kampanii oraz trybie sieciowym. W dokumentach pojawia się informacja, według których animacje będą dostosowane do wybranego stylu gry. Dzięki „Dead Eye” będziemy śledzić ryby, czy też zwierzęta.

Nie otrzymaliśmy wielu szczegółów o kampanii, ale zdaniem ujawnionych informacji – misje można wykonać na różny sposób i w zależności od tego z jakimi postaciami wejdziemy w interakcje, zobaczymy inne wydarzeń. Może to prowadzić do różnych rezultatów, celów i nawet dialogów.

Powróci system „dobra i zła”, który sprawi, że dwa razy zastanowimy się, czy popełnić małe, czy też większe przestępstwo. Rockstar wpadł nawet na pomysł, by wykorzystać motyw zrzucania ludzi z konia – następnie rozpoczniemy rozmowę i zmusić do przedstawienia informacji lub korzyści pieniężnych za oszczędzenie życia.

Wierzycie w te informacje? :)

Źródło: http://www.trustedreviews.com/news/red-dead-redemption-2-leak-reveals-battle-royale-first-person-more-3388634

Tagi: Red Dead Redemption 2 Rockstar Take-Two