Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.02.2018 21:15
Battlefield 1 walczy z oszustami. DICE zdradza szczegóły i zapowiada zmiany
1627V

Battlefield 1 walczy z oszustami. DICE zdradza szczegóły i zapowiada zmiany

Jeszcze w tym roku zagramy w nową odsłonę serii Battlefield, a DICE cały czas rozwija i dopieszcza Battlefield 1. Twórcy zdecydowali się opowiedzieć o wykorzystywanych zabezpieczeniach, dzięki którym systematycznie z serwerów znikają oszuści.

W październiku 2018 roku odbędzie się premiera nowej odsłony serii Battlefield. Gra zostanie zapewne dokładnie zaprezentowana na tegorocznym E3, jednak ujawnienie produkcji może odbyć się już w maju – identyczną sytuację widzieliśmy w 2016 roku w przypadku Battlefield 1.

Battlefield 1: Niespokojne Wody na zwiastunie. DICE pokazuje nową zawartość

Zanim jednak poznamy „nowego Battlefielda” możemy przynajmniej do października biegać po serwerach Battlefield 1. Twórcy postanowili opowiedzieć o swoich zabezpieczeniach, dzięki którym systematycznie są czyszczone serwery.

DICE współpracuje z zespołem FairFight, który zajmuje się wykrywaniem i usuwaniem oszustów z Battlefield 1 – samym październiku 8500 graczy straciło dostęp do sieciowej zabawy, ale autorzy zdają sobie sprawę, że mogą zrobić jeszcze więcej.

Deweloperzy zamierzają lepiej komunikować informacje od FairFight, więc wkrótce zostanie zaprezentowana nowa forma wiadomości – zbiorą one wszystkie bany z ostatnich 24 godzin w pojedynczą wiadomość w grze, która będzie wysyłana co kilka godzin.

Studio jednocześnie podkreśla, że choć w październiku (podczas wspomnianej fali banów) wielu graczy informowało o niesłusznie nałożonym banie, DICE jest przekonane o poprawności każdego usuniętego z gry konta.

„W mediach społecznościowych widzieliśmy wiele wiadomości, w których gracze twierdzili, że zostali niesłusznie zbanowani przez FairFight w październiku, kiedy to doszło do wspomnianej fali banów. My jednak jesteśmy przekonani o prawidłowości działania naszych metod wykrywania oszustw. Producenci programów do oszukiwania mogą próbować manipulować graczami, jeżeli chodzi o narzędzia do walki z oszustwami oraz w celu wyłudzenia informacji na temat zabezpieczeń od twórców. Wiele osób błędnie myśli, że FairFight ma większą szansę na ukaranie lepszych graczy ze względu na ich wyższe statystyki w trakcie meczu. To nieprawda – nie można dostać bana za dobrą grę.”

Jeśli wysyłaliście wiadomość dotyczącą problemów z dostępem do konta przez media społecznościowe, czy też fora, to musicie wiedzieć, że nie jest to odpowiedni sposób na prezentację takich informacji. Jeśli uważacie, że niesłusznie zostaliście dotknięci banem – twórcy zapraszają do kontaktu z zespołem do spraw sporów.

Źródło: https://www.battlefield.com/pl-pl/news/article/anti-cheat-in-battlefield-1

Tagi: ban battlefield 1 DICE Electronic Arts