Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.01.2018 14:12
Atari zbiera gotówkę na RollerCoaster Tycoon Switch. Firma rozwścieczyła graczy
2111V

Atari zbiera gotówkę na RollerCoaster Tycoon Switch. Firma rozwścieczyła graczy

Wielki powrót Atari może nie okazać się wielkim sukcesem. Firma ponownie sięga do kieszeni graczy i chce stworzyć RollerCoaster Tycoon na Nintendo Switcha z pomocą oddanych fanów. Najmniejsza wpłata? 250 dolarów.

Atari potwierdziło swój wielki powrót na rynek gier wideo informując o przygotowaniu Ataribox, czy też tworzeniu nowych tytułów. Firma zdecydowała się jednak stworzyć każdy projekt z pomocą gotówki swoich fanów.

Ataribox wstrzymane. Firma przełożyła prezentację urządzenia przez problem

Wczoraj ruszyła zbiórka gotówki na portalu StartEngine, dzięki której Atari chce przygotować RollerCoaster Tycoon na Nintendo Switch. Korporacja potrzebuje od 10 000 dolarów do nawet 1,07 mln dolarów na wykreowanie produkcji, za którą będzie odpowiadać Nvizzio Creations.

To właśnie to studio odpowiada za RollerCoaster Tycoon World, czyli jedną z najgorszych odsłon serii, która może pochwalić się średnią ocen na poziomie 43%. Nowy tytuł będzie „pełnoprawną częścią” i wykorzysta wszystkie możliwości Nintendo Switcha.

Gdzie znajduje się problem? Oczywiście w formie zbiórki, ponieważ Atari tak naprawdę nie szuka graczy-fanów, a inwestorów, którzy zapłacą przynajmniej 250 dolarów na stworzenie gry – oczywiście zainteresowani mogą liczyć na „zysk z przychodów”, czy też informacje dotyczące rozwoju produkcji, a nawet możliwość angażowania się w kolejne projekt Atari, jednak trudno nie odnieść wrażenia, że korporacja chce po prostu wyciągnąć od fanów 1 mln dolarów…

Atari strzeliło sobie w stopę prezentując „świetny pomysł”, ponieważ na specjalnym materiale zapowiadającym RollerCoaster Tycoon Switch pojawia się dyrektor operacyjny firmy, który informuje o zarobionych milionach… Nie musieliśmy długo czekać na pytanie fanów – jeśli jesteście takimi świetnymi biznesmenami, to dlaczego nie zapłacicie za grę z własnej kieszeni?

Atari zachęca inwestorów takimi konkretami: 

  • Wszyscy inwestorzy (czyli wpłata przynajmniej 250 dolarów!) otrzymają dostęp do specjalnej strony internetowej, na której pojawią się nazwiska inwestorów!
  • Za przynajmniej 750 dolarów inwestorzy otrzymają 25% rabat na jedną kopię RollerCoaster Tycoon Nintendo Switch.
  • Za przynajmniej  1500 dolarów inwestorzy otrzymają także bezpłatne wydanie książki „The Art of Atari”

Dodatkowo inwestując przynajmniej 250 dolarów otrzymamy możliwość udziału w 50% zyskach (reszta wpada na konto Atari / twórców) aż do momentu wygenerowania 120% inwestycji. Następnie inwestorzy będą dzielić się pulą 25% zysków przez 18 miesięcy od premiery gry. Jednocześnie Atari zastrzega, że procentowy podział będzie niższy, jeśli zbiórka nie zgromadzi 2 mln dolarów…

Polecam przejrzeć komentarze pod filmem (69 łapek w górę na ponad 1 tysiąc łapek w dół), czy też spojrzeć na opis zbiórki.

Tagi: Atari nintendo switch rollercoaster tycoon tweet