Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.12.2017 15:42
Ataribox oficjalnie. Data premiery, cena i szczegóły
1113V

Ataribox wstrzymane. Firma przełożyła prezentację urządzenia przez problem

To dzisiaj mieliśmy poznać oficjalnie wszystkie szczegóły dotyczące Ataribox, jednak zespół odpowiedzialny za urządzenie zdecydował się przełożyć prezentację. Firma napotkała na problem, przez który wydarzenie zostało przełożone.

Atari wpadło na ciekawy pomysł. Korporacja przygotowała retro konsolę, która jednocześnie zaoferuje sporo współczesnych bajerów. Urządzenie trafi na półki sklepowe już w przyszłym roku, a dzisiaj mieliśmy poznać wszystkie konkretny. 

Ataribox Joystick zaprezentowany. Fani klasyki będą zadowoleni

Zespół Ataribox wysłał informacje prasową o „wstrzymaniu odliczania do startu Ataribox na Indiegogo”. Twórcy napotkali na większy błąd, przez który zdecydowano się opóźnić ujawnienie urządzenia:

„Ze względu na jeden kluczowy element z naszej listy kontrolnej, potrzebujemy więcej czasu na stworzenie platformy i ekosystemu, na który zasługuje społeczność Atari. Budowa Ataribox jest dla nas niezwykle ważna i zrobimy wszystko, by upewnić się, że warto było czekać.”

To bez wątpienia bardzo zdrowe podejście, które pokazuje, że Atari faktycznie nie chce zmarnować okazji i zamierza zaoferować sprzęt spełniający wysokie standardy. Wkrótce mamy otrzymać konkretne informacje dotyczące zamówień przedpremierowych, ale trudno powiedzieć, czy problem zostanie rozwiązany przed końcem roku.

Na pewno warto wspomnieć, że Ataribox będzie dostępny na Indiegogo. Jest to dość nietypowe rozwiązanie, jednak dyrektor generalny firmy – Feargal Mac – uważa, że to najlepsza opcja dla jego korporacji:

„Zdecydowaliśmy się wprowadzić na rynek Ataribox z Indiegogo, ponieważ są oni skoncentrowani na dostarczaniu produktów technologicznych i posiadają silną, międzynarodową pozycję w ponad 200 krajach, co powoli nam dotrzeć do jak największej liczby fanów Atari z całego świata i zaangażować ich w proces. Jest to bardzo elastyczny produkt i jeśli nie będziesz chciał to nie będziesz musiał wydawać więcej pomiędzy. W pewnym sensie kupujecie trochę wolności.”

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Atari ataribox cena data premiery preorder

Nie przegap