Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.12.2017 16:10
Xbox One otrzyma wsparcie klawiatur oraz myszek na początku roku? Microsoft Polska zdradził szczegóły
2184V

Xbox One otrzyma wsparcie klawiatur oraz myszek na początku roku? Microsoft Polska zepsuł niespodziankę

Microsoft od wielu tygodni pracuje nad pełnym wsparciem klawiatur oraz myszek dla Xboksa One i najwidoczniej aktualizacja jest już gotowa. Rodzimy oddział dumnie pochwalił się informacją, jednak szczegóły wiadomości dość prędko zniknęły z Sieci.

Już w październiku niektórzy gracze mogli podłączyć klawiaturę oraz myszkę do Xboksa One, jednak wciąż czekamy na oficjalną premierę aktualizacji, która wprowadzi tę funkcję dla wszystkich klientów. Wiele na to wskazuje, że te przyjemności będą dostępne już wkrótce.

Xbox One już wkrótce ze wsparciem myszek. Pierwsza gra jest pewniakiem

Microsoft Polska w tym tygodniu przedstawił informację zatytułowaną „Nowy wymiar grania na konsoli”, a w pierwszym zdaniu prasówki pojawiło się wymowne „Xbox One kompatybilny z akcesoriami z komputerów osobistych”. Wiadomość prędko zniknęła z Sieci, jednak możemy mieć pewność, że wsparcie będzie dostępne już wkrótce.

„Kontroler? Myszka? Klawiatura? Ty wybierasz!”

Wiele na to wskazuje, że rodzimy oddział korporacji z Redmond opublikował wiadomość przed czasem, więc pewnie na początku przyszłego roku otrzymamy kompletne konkrety. Możemy spodziewać się wsparcia dla wszystkich klawiatur oraz myszek, jednak zapewne nowe urządzenia nie zadziałają ze wszystkimi grami. Już wcześniej Microsoft podkreślał, że funkcja musi zostać włączona przez deweloperów.

Jest to na pewno ciekawa sytuacja, która może sprawić, że na Xboksie One odżyje nowy gatunek – wyobrażacie sobie serię Total War na konsoli Amerykanów? Dałbym wiele, by móc zagrać w hity  Creative Assembly na Xboksie One X. Phil Spencer – szef marki Xbox – wspominał właśnie o korzyściach płynących z podłączenia klawiatury oraz myszki i wspominał o rozszerzeniu katalogu pozycji.

W tym wypadku pozostaje jeszcze sporo niewiadomych – twórcy strzelanek zafundują nam osobne serwery? – ale polski oddział Microsoftu zapowiedział funkcję ciekawymi słowami:

„Dzięki wsparciu klawiatur, możemy już z powodzeniem mówić o „Xbox Master Race”

Źródło: https://www.vg247.com/2017/12/21/microsoft-poland-accidentally-leaks-mouse-and-keyboard-support-for-xbox-one/

Tagi: klawiatura Microsoft myszka xbox one