Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.10.2017 19:54
Xbox One już wkrótce ze wsparciem myszek. Pierwsza gra jest pewniakiem
3453V

Xbox One już wkrótce ze wsparciem myszek. Pierwsza gra jest pewniakiem

Przez wiele miesięcy Microsoft zapowiadał pełną integrację myszek i klawiatur z Xboksem One. Wiele na to wskazuje, że już wkrótce wielu graczy podłączy nowy sprzęt do konsoli, a nawet możemy śmiało przypuszczać, że poznaliśmy grę, która zaoferuje pełne wsparcie „gryzonia”.

Wiele miesięcy temu wspominałem o możliwości podłączenia myszki i klawiatury do Xboksa One. Amerykanie długo pracowali nad tą funkcją, ale wiele na to wskazuje, że już wkrótce otrzymamy bardzo pozytywne wieści.  

Halo 5: Guardians, Halo: The Master Chief Collection o Halo Wars 2 z ulepszeniami na Xbox One X

Microsoft w tym tygodniu udostępnił wielką aktualizację Xboksa One, ale firma pracuje nad kolejnymi nowościami. Wśród opracowywanych projektów można wyróżnić między innymi nowe awatary, czy też możliwość kupowania gier dla przyjaciół.

Gracze mogą jednak przygotować się na kolejną sporą innowację, ponieważ nadchodząca łatka systemu powinna wprowadzić obsługę myszki i klawiatury – członkowie Xbox Insider Program już wkrótce mają otrzymać nowe pliki, które wprowadzą właśnie nową opcję. W zakładce „Kinect i Urządzenia” pojawi się „Mysz”, gdzie gracz dostosuje czułość sprzętu.

Oczywiście Amerykanie nie zamierzają postawić na pełną swobodę. Myszki i klawiatury będą dostępne wyłącznie w grach, w których deweloperzy wyrażą na to zgodę – możemy przy tym śmiało przypuszczać, że pierwszym takim tytułem będzie Halo Wars 2, ponieważ tytuł już w październiku otrzyma zmagania cross-platformowe, w którym zobaczymy posiadaczy Xboksów One z komputerami osobistymi.

To co… Może seria Total War na Xboksie One?

Xbox One myszki

Źródło: https://www.windowscentral.com/xbox-mouse-support-likely-going-live-next-update-wave

Tagi:

Nie przegap