Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.09.2017 14:09
Xbox One X ulepszy gry na wiele sposobów. Nie potrzebujecie telewizora 4K
2206V

Xbox One X ulepszy gry na wiele sposobów. Nie potrzebujecie telewizora 4K

Microsoft prezentuje kolejne szczegóły oraz potwierdza wcześniej ujawnione przez wycieki informacje przygotowując tym samym graczy na wielką premierę Xboksa One X. Klienci nie muszą posiadać telewizorów 4K, by móc cieszyć się z ulepszonych tytułów.

Od kilku dni bardzo często słyszymy o Xbox One X Enhanced. Microsoft zdecydował się oznaczyć ulepszony produkcje, które będą posiadać specjalne znaczki na pudełkach, ale na okładkach pojawią się wyłącznie podstawowe informacje.

Call of Duty: WWII zostanie ulepszony na Xbox One X. Twórcy opowiadają o historii

„4K Ultra HD, HDR i Xbox One Enhanced” to dopiero początek. Amerykanie zaznaczają, że deweloperzy otrzymają bardzo szerokie możliwości dopracowywania produkcji, które nie skończą się wyłącznie na podbiciu rozdzielczości, dopracowaniu szerokiej palety barw oraz upłynnieniu rozgrywki.

Autorzy dzięki przygotowanym narzędziom mogą znacznie dopracować poszczególne tekstury i dzięki temu nawet na starszych telewizorach obsługujących maksymalną rozdzielczość do 1080p gracze dostrzegą różnicę względem rozgrywki na innych platformach.

Xbox One X będzie skalował rozdzielczość „w dół”, czyli za każdym razem obraz z 4K przejdzie do 1080p i w następstwie gracze zobaczą ładniejsze tekstury. Co ciekawe, wiele na to wskazuje, że nowa platforma będzie w pewien sposób „podkręcać wrażenia”, bo Microsoft twierdzi, że nawet bez znaczka „Xbox One Enhanced” klienci mogą oczekiwać ulepszeń na Xboksie One X.

Pełną prezentację możliwości sprzętu zobaczymy wkrótce. Korporacja z Redmond jeszcze przed premierą zaprosi na serię materiałów pokazujących różnicę w oprawie.

Źródło: https://aotf.com/news/you-dont-need-a-4k-tv-for-the-xbox-one-x-to-improve-your-games/

Tagi: Microsoft xbox one Xbox One X

Nie przegap