Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.08.2017 13:13
Square Enix. Mocne wyniki m.in. dzięki Nier: Automata i Final Fantasy XIV
889V

Square Enix. Mocne wyniki m.in. dzięki Nier: Automata i Final Fantasy XIV

Square Enix wreszcie może mówić o naprawdę pozytywnych wynikach finansowych. Na dobre rezultaty złożyła się m.in. premiera NieR: Automata.

Square Enix przedstawiło wyniki finansowe za ostatni kwartał 2017 roku. Okazuje się, że firma ma powody do zadowolenia. Dzięki sprzedaży zawartości przez Sieć japoński gigant zanotował wzrost zysku operacyjnego o prawie 40%. W okresie od kwietnia do czerwca 2016 roku zysk operacyjny wynosił 8,9 mld jenów a w ostatnim kwartale bieżącego roku już 12,8 mld jenów.

Jak Square Enix zamierza ratować swoje finanse?

Motorem napędowym zysków Square Enix jest sprzedaż w cyfrowej dystrybucji. W szczególności mocne wyniki zanotowano w przypadku Final Fantasy XIV i rozszerzenia Stormblood. Pozytywne rezultaty Square Enix zaliczyło też dzięki NieR: Automata oraz Final Fantasy XV. W wynikach nie uwzględniono oczywiście sprzedaży Final Fantasy XII: The Zodiac Age oraz Dragon Quest XI, które trafiły na rynek w lipcu (DQXI póki co tylko w Japonii).

Jeszcze kilka lat temu Square Enix regularnie zgłaszało ogromne straty w raportach finansowych. Dobrze widać, że japońska korporacja zaczęła zarabiać na swoim interesie. Dzięki temu możemy liczyć na więcej tak udanych produkcji jak chociażby NieR: Automata.

Źródło: Square Enix

Tagi: Final Fantasy XV finanse NieR: Automata Square Enix